Українським біженцям у Латвії доведеться обов'язково вчити латиську мову

Це вирішила Комісія Сейму з питань оборони, внутрішніх справ та запобігання корупції.

Українським біженцям у Латвії доведеться обов'язково вчити латиську мову

Біженці з України, які знайшли в Латвії роботу, з 1 січня 2024 року повинні обов'язково відвідувати заняття з латиської мови, вирішила сьогодні Комісія Сейму з оборони, внутрішніх справ та запобігання корупції, повідомляє агентство LETA.

Комісія продовжила розглядати у другому читанні поправки до Закону про підтримку громадян України, які передбачають надання первинної підтримки українським біженцям до літа 2023 року.

Найбільші дискусії на засіданні комісії викликала пропозиція Міністерства культури ухвалити, що жителі України, котрі вступили у правові трудові відносини, з 1 січня 2024 року зобов'язані будуть відвідувати заняття з навчання латиської мови. Наразі закон про підтримку українців такої вимоги не містить.

Пропозицію про обов'язок українських біженців з 1 січня 2024 року відвідувати курси латиської мови підтримали 6 із 11 депутатів відповідної Комісії Сейму.

Також комісія підтримала у другому остаточному читанні поправки до Закону про підтримку громадян України.

Редакція закону, що діє на даний момент, передбачає, що українські біженці в Латвії отримуватимуть підтримку до 31 грудня поточного року. Однак поправки, підтримані комісією у другому читанні, передбачають, що первинна підтримка надаватиметься не довше, ніж до 30 червня 2023 року.

Також поправки передбачають, що держава продовжить надавати житло українцям, які його потребують, але також не довше ніж до 30 червня 2023 року.

Інша підтримана поправка передбачає, що мешканцям України, які мають право на статус тимчасового захисту або яким такий статус вже надано, Управління у справах громадянства та міграції видаватиме тимчасову посвідку на проживання — посвідчення громадянина третьої країни — строком на два роки.

Підтримана поправка передбачає, що мешканець України має право розпочати трудові відносини без отримання посвідки на проживання. Але в цьому випадку трудовий договір не може бути укладений терміном понад 30 днів. Не пізніше ніж через 10 днів з дня початку правових трудових відносин громадянин України зобов'язаний подати до Управління у справах громадянства та міграції прохання про видачу посвідки на проживання.