Українським біженцям, як і раніше, раді у Швейцарії

За півроку після російського вторгнення швейцарські громадяни продовжують охоче приймати у себе вдома українських біженців.

Українським біженцям, як і раніше, раді у Швейцарії

За півроку після російського вторгнення швейцарські громадяни продовжують охоче приймати у себе вдома українських біженців. Їхня схильність до емпатії та підтримки тих, хто постраждав від війни і опинився в Швейцарії, виявляється куди стійкішими, аніж очікувалося, пише swissinfo.ch

Посилаючись на офіційні оцінки газети, що виходять під егідою холдингу Tamedia, вказують, що близько 60% - або 40 000 - від усіх зареєстрованих українських біженців у Швейцарії все ще проживають у приватних будинках, і лише 5-10% з них було переселено в інші квартири чи притулки.

Деякі з 26 кантонів (суб'єктів федерації країни), з якими зв'язалися видання холдингу, включаючи Базель та Женева, сказали, що вони були здивовані стабільністю в настроях швейцарців та їхньою завзятою готовністю й надалі приймати у себе біженців. Рішення, яке багато хто розглядав як тимчасовий, зрушило деякі системні процеси в суспільній свідомості країни.

Представник кантону Цюріх — найбільшого у Швейцарії суб'єкта федерації, який приймає у себе найбільше українських біженців, уже заявив минулого місяця липні, що багато приймаючих родин продовжують надавати біженцям дах над головою, і це триває навіть довше, ніж очікувалося. Директор НКО «Швейцарська рада у справах біженців» (Schweizerische Flüchtlingshilfe) сказав, що «занепокоєння щодо того, що влітку багато приймаючих родин уже не захочуть і надалі підтримувати біженців, виявилося перебільшеним. Звичайно, були й сім'ї, які припиняли спільне проживання з біженцями після досить короткого періоду часу, але це могло відбуватися з різних причин, а не лише через конфлікти чи напруження у відносинах із мешканцями з України».

За словами директора цієї НКО, у відсотковому відношенні до загального числа випадків особисті конфлікти, що призвели до виселення біженців з приватних будинків, були і залишаються рідкісними.

Згідно з останніми даними, опублікованими минулої п'ятниці 19 серпня 2022 року Державним секретаріатом з міграції (SEM), з початку війни Росії проти України у Швейцарії був зареєстрований 62 941 український біженець, 60 793 з них отримали спеціальне ВНЖ категорії S, яке дозволяє їм жити і працювати у країні не менше року.