Українським підліткам заборонять самостійний виїзд за кордон

Зараз більшість країн Європи забороняє дітям пересуватися наодинці до досягнення повноліття.

Українським підліткам заборонять самостійний виїзд за кордон

Тисячі дітей у віці від 16 до 18 років опинулися поза межами України без супроводу батьків, рятуючись від війни. Але зараз більшість країн Європи забороняє дітям пересуватися наодинці до досягнення повноліття. У зв’язку з цим в Україні розробили проєкт Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо захисту прав дітей при тимчасовому виїзді за межі України (№9480), який врегулює ці питання. 

Він має на меті врегулювати усі питання, які стосуються виїзду підлітків за кордон. Згідно з ним підлітки у віці від 16 до 18 році зможуть перетинати кордон:

  1. У супроводі одного з батьків та за згодою іншого.
  2. У супроводі довіреної особи.
  3. Якщо йдеться про дитину-сироту або дитину, що позбавлена батьківського піклування – за дозволом органу опіки та піклування, що надаватиметься у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів.

Починаючи з 18 років можна буде перетинати кордон самостійно, без супроводу батьків чи уповноваженої особи. Таким чином можна буде уникнути випадків, коли соціальні служби забирають юних українців до спеціальних установ.

У випадку, якщо ви відправили свою дитину за кордон з бабусею або дідусем, і вашу дитину забрали працівники соціальної служби, зверніться до українського консульства. У цій установі вам зможуть допомоги, оскільки саме консульства мають офіційне представництво України в інших країнах.