Українських біженців у Молдові просять не давати хабарі

Просять повідомляти про випадки корупції та здирництва при наданні безкоштовних пільг.

Українських біженців у Молдові просять не давати хабарі

При наданні тимчасового захисту в Молдові біженцям надається ряд прав, серед яких первинна та швидка медична допомога, доступ до загальної державної освіти, соціальна допомога тощо.

Тим, хто набув статусу тимчасового захисту, все вищезгадане надається безкоштовно, як і місцевому населенню.  

«Коли вам заявляють, що від вас потрібна певна сума в обмін на гарантовану безкоштовну послугу, або коли біженець стає свідком проявів корупції, дуже важливо, щоб про такі події повідомлялося негайно, органам, відповідальним за розгляд подібних повідомлень. Бенефіціари і біженці повинні розуміти і усвідомлювати, що їхні законні права не ставляться під сумнів, якщо у них вимагають хабар, і, зіткнувшись з такою ситуацією, вони повинні знати, що це злочин, який карається Кримінальним кодексом Республіки Молдова, і найсуворіше покарання за нього - позбавлення волі», - пояснює Тетяна Агакі, юрист Центру з прав жінок.

Юрист закликає біженців та спільноти, в яких вони проживають, повідомляти про випадки корупції та хабарів при наданні безкоштовних пільг — зробити це можна зателефонувавши за номером Національної Антикорупційної Лінії НАЦ: 080055555 або подавши скаргу про випадки корупції безпосередньо в НАЦ.

«Ви маєте право жити в безпеці! — інформаційна кампанія, присвячена запобіганню корупції та боротьбі з нею шляхом інформування спільноти біженців з України, а також населення Республіки Молдова. Проект фінансується Урядом Німеччини у партнерстві з Національним антикорупційним центром.