Українських жінок за кордоном опитали про повернення додому

Серед основних мотиваційних чинників повернутися в Україну переважають родинні та дружні зв'язки, любов до батьківщини й надія на розвиток України.

Українських жінок за кордоном опитали про повернення додому

У Польщі презентували результати дослідження “Передумови повернення в Україну для участі у відбудові українських жінок, які знайшли тимчасовий прихисток за кордоном”. 

Як повідомляє Yavp.pl, дослідження, яке включало як опитування, так і глибинні інтерв'ю, провів Український Жіночий Конгрес, а його метою було визначення чинників, які можуть вплинути на повернення українок, які зараз перебувають за кордоном через війну в Україні.

Доступ до якісної освіти дітей є одним з ключових факторів, який впливатиме на рішення українок про повернення в Україну. За результатами дослідження, 49% опитаних жінок висловили бажання, щоб їхні діти продовжили навчання за кордоном. Серед переваги іноземних освітніх систем вказують те, що навчання може бути менш інтенсивним і травмуючим для дитини, діти почуваються менш застресованими й мають час та змогу на поступове пізнання світу і засвоєння знань.

Водночас 50% респонденток хотіли би повернути дітей в українську освітню систему. Діти, адаптуючись за кордоном, стикаються з викликами, повʼязаними з особливостями іноземних систем освіти, а також багатьом доводиться суміщати одразу два типи навчання: наживо у школах країн, куди переїхали їх сімʼї, та онлайн в українських школах. Але попри ці виклики, згідно проведених глибинних інтерв’ю, українські жінки дуже цінують можливість навчання своїх дітей за українською програмою і те, що українські викладачі часто з розумінням ставляться до проблем дітей, які навчаються онлайн з-за кордону.

Українських жінок також цікавлять перспективи майбутнього їхніх дітей на ринку праці. Респондентки висловлювала стурбованість не лише через воєнні аспекти, але і через внутрішні проблеми України, такі як економічна криза, внутрішні конфлікти та високий рівень злочинності. 21,2% опитаних жінок вважають погані перспективи на ринку праці в Україні для своїх дітей однією зі складностей, з якими вони очікують стикнутися при поверненні на батьківщину. Загалом 41,3% опитаних вказали на економічну кризу як фактор занепокоєння у випадку повернення в Україну.

Загалом серед основних мотиваційних чинників залишитися за кордоном жінки найчастіше вказували, що в Україні небезпечно для життя через війну, що за кордоном вони можуть отримати кращу допомогу і що за кордоном вищий рівень життя, ніж в Україні.

А от серед основних мотиваційних чинників повернутися в Україну переважають родинні та дружні зв'язки, любов до батьківщини й надія на розвиток України.