- Категорія
- Політика
- Дата публікації
Уряд Чехії розглядає збільшення фіксованих витрат на житло для біженців й умови отримання невідкладної допомоги
Зараз тривають перемовини між чиновниками.
Уряд Чехії розглядає збільшення фіксованих витрат на житло для біженців й умови отримання невідкладної допомоги (MOP), повідомляє proukrainu.blesk.cz.
Так, цього місяця Клара Шимачкова-Лауренчикова, національна координаторка Чехії з питань адаптації й інтеграції біженців із України, скликала нараду з Мінпраці, МВС та Асоціацією регіонів Чехії щодо вразливих осіб з тимчасовим захистом. До групи вразливих осіб входять: діти до 18 років, студенти до 26 років, особи, що доглядають за дитиною до 6 років, вагітні жінки, особи, старше 65 років та особи з інвалідністю та особи, що доглядають за ними.
“Поки що невідома кількість осіб з тимчасовим захистом, які можуть опинитися у ситуації матеріального лиха, коли їхній дохід перешкоджає їм отримати фінансову допомогу, а також вони можуть втратити право на безкоштовне житло. При цьому власних доходів може не вистачити на життя”, – заявили під час обговорення.
Можливість отримати невідкладну допомогу (MOP) Невідкладна допомога (або mimořádná okamžitá pomoc) є останньою можливою допомогою, якщо перед тим українські біженці вичерпали фінансову допомогу, або є вразливими особами. Це не загальна допомога й виплачується одноразово.
Для українських біженців із тимчасовим захистом доступні два типи невідкладної допомоги: перший – це виплати у зв’язку зі здоров’ям (újma na zdraví) – йдеться про певну загрозу здоров’ю. Другий – у чехів це працює так, наприклад, якщо людина загубила посвідчення особи або має надзвичайну потребу кудись поїхати, тоді може просити суму на ці одноразові витрати. І потім людина надає квитанції витрат, щоби попросити допомогу.
Наразі Уряд веде переговори з МВС щодо визначення умов надання невідкладної допомоги. Попередньо передбачають можливість отримання MOP на покриття оплати житла. Також обговорюється можливість повторного надання такої допомоги та погашення боргу. Проте необхідно знайти достатнє правове забезпечення. Згодом МВС підготує інструкцію щодо отримання невідкладної допомоги.
Також розглядають захід, щоб Уряд Чехії мав можливість збільшити фіксовані витрат на житло для біженців з України, що вплинуло б на отримання фінансової допомоги.