В Ірландії біженцям тепер доведеться платити за харчування та прання

З 3 січня біженці, які проживають у готелях та аналогічних місцях розміщення, повинні будуть платити за їжу по €10 на день за себе та по €5 — за дітей.

В Ірландії біженцям тепер доведеться платити за харчування та прання

Тисячі українських біженців мають почати оплачувати їжу в готелях, де їх розмістив уряд, або можуть бути виселені, пише The Irish Times.

З 3 січня біженці, які проживають у готелях та аналогічних місцях розміщення, повинні будуть платити за їжу по €10 на день за себе та по €5 — за дітей. Досі ці витрати оплачували міністерство інтеграції, проте тепер уряд ухвалив рішення змінити правила в рамках зусиль щодо «ослаблення тиску на державну систему розміщення біженців».

Біженці повинні будуть вносити ці суми, навіть якщо вони харчуються в інших місцях. Якщо біженець відмовляється зробити свій внесок, це розглядатиметься як відмова від пропозиції про розміщення, і йому може бути запропоновано виїхати, зазначає газета.

При цьому згідно з оновленими правилами місце для розміщення пропонується біженцям лише один раз. Якщо вони від нього відмовляються, то мають самостійно шукати собі житло.

В даний час в Ірландії знаходяться близько 70 тис. українських біженців, 46 040 з них знаходяться в готелях або іншому житлі, що обслуговується. Нові правила стосуватимуться лише тих, хто розміщений у місцях, де самообслуговування недоступне (наприклад, немає кухонь для постояльців). Також держава припиняє оплачувати послуги пральні та розміщення домашніх тварин у готелях, послуги з прибирання номерів, як і раніше, будуть оплачуватись.

Нова схема впроваджуватиметься поетапно. Внески мають бути сплачені заздалегідь. За їх рахунок біженці забезпечуватимуться сніданком, обідом та вечерею.

Міністр з питань інтеграції Родерік О'Горман заявив, що навесні проблеми з розміщенням біженців посиляться, оскільки багато готелів мають намір звільнити номери для прийому туристів.

«Ми очікуємо, що деякі готелі повернуться до надання туристичної пропозиції, а не контракту з нашим відділом. Отже, нам доведеться шукати нове житло, коли контракти закінчаться. Ось чому ми розглядаємо низку інших механізмів, ми дивимося на схему модульного житла, яка реалізується нині, і, сподіваюся, навесні ми поставимо 500 одиниць по всій країні», — розповів про плани О'Горман.

Уряд також розглядає варіанти використання казарм та занедбаних житлових приміщень після ремонту. Також влада сподівається на збільшення пропозицій щодо розміщення біженців після підвищення компенсації для громадян, які пропонують житло біженцям, з €400 до €800.