В Ірландії десятки українців тепер щотижня втрачатимуть житло

Українців почнуть виселяти з наступної середи.

В Ірландії десятки українців тепер щотижня втрачатимуть житло

Уряд Ірландії звинуватили у жорстокості через рішення різко змінити політику щодо розміщення українських біженців, пише Irish Mirror.

Згідно з новими правилами, до 40 осіб з України щотижня опинятимуться на вулиці, попереджають правозахисники. Українців, які проживають у наданому державою житлі та досягли 90-денного ліміту, почнуть виселяти з наступної середи.

Вразливі люди, у тому числі люди похилого віку, жінки та діти, житимуть у наметах, оскільки українські біженці не мають права на екстрене розміщення. Представник організації People Before Profit TD Пол Мерфі розкритикував уряд за жорстокість через таке рішення.

Він вважає, що те, як ставилися до українців спочатку, було правильно і що таку практику варто поширити на всіх біженців.

Місцева політик Наталія Красненкова, яка живе в Ірландії, заявила, що українцям може бути важко знайти житло відразу після прибуття в країну. Вона сказала, що їй знадобилося шість місяців, щоб знайти квартиру, незважаючи на те, що мала постійну роботу, рекомендації та соціальні зв'язки.

Вона додала, що довгострокової стратегії не існує, і натомість уряд ухвалює «спонтанні» рішення: «Ми тут не тому, що це наше рішення, а через війну».

Уряд захищається від критики, наполягаючи на необхідності змін через два роки після початку війни.

Державний міністр Джеймс Браун заявив, що пишається тим, що було зроблено для біженців з України, проте не може бути ситуації, коли уряд надає безстрокове розміщення.

Він заявив, що в Ірландії існує розчарування з приводу «вторинних переміщень», коли українські біженці їдуть до Ірландії з інших країн ЄС. «Якщо ви рятуєтеся від війни, це одне, але якщо вас уже розмістили в одній державі ЄС, немає реальної причини переїжджати до іншої держави у пошуках іншої підтримки», - зазначив він.