В Ірландії українських біженців розмістять у старовинному особняку за 2 млн євро

Ballinafad House в Ко Майо має 37 спалень і 16 ванних кімнат на чотирьох поверхах.

В Ірландії українських біженців розмістять у старовинному особняку за 2 млн євро

Близько 35 українців буде розміщено в георгіанському особняку вартістю 2 млн євро в ірландському Ко-Мейо, пише Irish Examiner.

Прибуття біженців до Ballinafad House раніше було відкладено в очікуванні результатів перевірки пожежної безпеки, але рада графства Мейо заявила, що цю проблему вирішено, і очікується, що план буде реалізований «дуже скоро».

Історична садиба в Белкаррі була капітально відремонтована і використовувалася як місце проведення весіль. Тут є власна каплиця, театр та конференц-зали та житло для короткострокового перебування.

У головному будинку на чотирьох поверхах 37 спалень і 16 ванних кімнат, а в сусідньому будинку священика 10 спалень, вісім ванних кімнат, приймальня та вітальня.

Ремонтні роботи в Ballinafad House були проведені в рамках програми RTÉ Great House Revival у 2018 році, і він виставлений на продаж за 2 мільйони євро.

Очікується, що спочатку в цьому будинку буде розміщено близько 35 біженців з України, але кількість гостей збільшиться з часом.

Скільки місцева влада заплатить за розміщення тут українців, наразі невідомо.

Чиновники кажуть, що неможливо надати остаточну цифру витрат, але запевняють, що сторони усвідомлюють необхідність "забезпечення співвідношення ціни та якості".

Ballinafad House був побудований в 1827 році і колись був частиною маєтку площею 1000 акрів. У 1908 році він був переданий Товариству африканських місій і до 1957 року функціонував як середня школа та семінарія.

Згодом будинок став сільськогосподарським коледжем, але занепав після закриття установи в 1970-х роках. Згодом дім був викуплений австралійцем Беде Таннок, і у 2014 році тут розпочалися реставраційні роботи.