В Ірландії вигадали, як розмістити українських біженців

Уряд хоче задіяти 20 тисяч будинків відпочинку для розміщення українців.

В Ірландії вигадали, як розмістити українських біженців

Уряд Ірландії хоче задіяти 20 000 приватних будинків відпочинку в рамках нової кампанії з пошуку житла для біженців з України на тлі побоювань, що місцева влада не справляється із завданням пошуку житла в рамках попередньої схеми.

Про це пише The Irish Times.

Понад 62 000 українців, які рятуються від російського вторгнення, вже прибули до країни, і, за прогнозами, до кінця грудня їх кількість зросте до 72 000, оскільки в Україні продовжуються бомбардування та очікується холодна зима.

Близько 5500 біженців проживають у кімнатах чи будинках, наданих приватними особами з початку війни наприкінці лютого в рамках ініціативи Ірландського Червоного Хреста, в рамках якої місцева влада підбирала власників та нерухомість.

Ще тисячі таких об'єктів нерухомості «зависли», не отримавши остаточного підтвердження від місцевої влади. Це сталося через затори у процесі, особливо на рівні місцевих органів влади, де різні ради виявляли різний рівень участі та підтримки.

Згідно з новим планом, домовласникам буде запропоновано зареєструватися на сайті offerahome.ie, а потім їх буде перенаправлено до відповідних місцевих органів влади. "Власники матимуть справу безпосередньо з муніціпалітетами, що ефективно усуне посередників і спростить процес", - розповіло високопоставлене джерело.

Виплати для тих, хто надає нерухомість, мають намір подвоїти до 800 євро на місяць.

У внутрішньому інформаційному документі, з яким ознайомилася The Irish Times, йдеться про те, що в Ірландії налічується понад 65 000 будинків для відпочинку, але більшість із них експлуатуються на комерційній основі. У документі йдеться, що реалістичною метою є задіяти для розміщення українців близько 20 000 будинків, що належать приватним особам.