- Категорія
- Політика
- Дата публікації
В Ірландії заявили про привілейоване становище біженців з України
В Ірландії діє система прийому біженців, у якій людей ділять на два сорти, залежно від країни походження.
Різне ставлення до біженців з України та інших країн засудили захисники прав біженців в Ірландії, пише The Journal.
Співзасновник Руху осіб, які шукають притулку в Ірландії (MASI), Лакі Хамбул заявив, що в Ірландії діє система прийому біженців, де людей ділять на два сорти, залежно від країни походження.
"Я не думаю, що це дворівнева система, це насправді дворівнева система", - заявив він під час прес-конференції, присвяченої Всесвітньому дню біженця. Він звернув увагу журналістів на те, що біженцям з України одразу після прибуття видається персональний номер соціального страхування, що дозволяє отримувати допомогу від держави. З іншими біженцями так не роблять: вони мають спершу пройти тривалу перевірку для підтвердження обґрунтованості їхніх претензій на міжнародний захист.
Газета також зазначає, що біженців з України зазвичай одразу поселяють у спеціально відведених для цього будівлях, таких як старий термінал дублінського аеропорту. Інші біженці зазвичай спочатку потрапляють в систему прямого надання притулку, де можуть перебувати місяці чи навіть роки. У цей час вони не можуть влаштуватися на роботу, подати запит на отримання такого дозволу вони, зазвичай, можуть не раніше ніж через п'ять місяців.
Хамбул висловив жаль, що люди, які прибувають не з України, часто «залишаються спати на вулиці і зазнають ненависті і расизму». Його думку потримала Дарра Аделаїда з організацій «Об'єднані сили проти расизму» та «Клондалкін для всіх».
«Люди назвали це системою апартеїду. Ми ставимося до європейців інакше, ніж до африканців та вихідців із Близького Сходу чи Азії», — заявила вона.
«Поводження з українцями не викликає подиву. Багато хто з них справді опинився в наметах. Багато хто з них опинився у скрутному становищі, але той факт, що їм було присвоєно номери PPS, означає, що вони могли б зробити так з усіма прохачами притулку від самого початку», — додала вона.
Нагадаємо, Всесвітній день біженця відзначається 20 червня. Він був заснований ООН у 2001 році.