В Іспанії викрили експлуатацію українських біженців

У ході розслідування, в якому, серед інших, брав участь Європол, у різних регіонах Іспанії затримано 27 осіб.

В Іспанії викрили експлуатацію українських біженців

Поліція в Іспанії викрила злочинну мережу, яка займалася експлуатацією праці українських біженців на фабриках з виробництва нелегальних цигарок, а також протизаконно ввозила великі обсяги тютюну. У ході розслідування, в якому, серед інших, брав участь Європол, у різних регіонах Іспанії затримано 27 осіб, повідомила Громадянська гвардія у неділю, 22 січня.

Крім того, було конфісковано 10 т тютюнового листя та 3,5 млн пачок цигарок, дорогі автомобілі та коштовності на загальну суму 37,5 млн євро.

Згідно з цією інформацією, люди, які втекли з України, працювали на трьох нелегальних тютюнових фабриках, якими керувала мережа, і проживали в украй скрутних умовах у тимчасових притулках. Їм не дозволялася залишати території фабрик і доводилася працювати багато годин на день.

Фабрики в регіоні Ла-Ріоха на півночі Іспанії, а також у Севільї та Валенсії були оснащені машинами "з передовими технологіями" і могли виготовляти по 540 тисяч пачок цигарок на день. Продукція продавалася у всій Іспанії та інших країнах. Ватажки злочинної мережі проживали в розкішних умовах на морському курорті Марбелья, вони підозрюються у відмиванні грошей у великих розмірах.