В ООН вважають, що біженці тепер шукатимуть собі притулок у межах України

У разі потреби країни ЄС також можуть прийняти біженців з України, проте це матиме додаткові труднощі.

В ООН вважають, що біженці тепер шукатимуть собі притулок у межах України

Управління ООН у справах біженців очікує збільшення переміщення осіб всередині України через російську агресію, а не збільшення потоку біженців до країн Європейського Союзу, заявив у коментарі німецькому виданню Der Spiegel керівник УВКБ ООН Філіппо Гранді.

«Найімовірнішим сценарієм є подальше переміщення в межах України. Я сподіваюся, що нового великого руху біженців не буде», — сказав він, проте додав, що «війна є непередбачуваною».

Він висловив стурбованість, що тим, хто все ще може піти за кордон, швидше за все, буде потрібна додаткова підтримка.

"Ті, хто досі залишався в Україні або мали менше контактів у Європі, або були менш мобільними", - вважає представник ООН.

Він висловив упевненість, що у разі потреби країни ЄС також можуть прийняти біженців з України, проте це матиме додаткові труднощі.

"На відміну від весни, цього разу буде потрібно більше громадського житла, і для цього знадобляться кошти", - додав він.

За даними УВКБ ООН, вторгнення Росії до України наприкінці лютого призвело до найбільшого переміщення людей за десятиліття. Тільки на початку листопада Ґранді заявив у Нью-Йорку, що з початку війни свої будинки залишили близько 14 мільйонів людей. Статус тимчасового захисту в ЄС мають майже 5 млн. біженців з України.