В Празі більше немає соціального житла для українців

Звертатись за безкоштовним житлом можна до інших KACPU в решті регіонів Чехії.

В Празі більше немає соціального житла для українців

Після 1 липня вразливі категорії серед українських біженців можуть звертатися за безкоштовним соціальним житлом до Крайового центру допомоги України (KACPU).

KACPU надає соціальне житло за наявності вільних місць. Зазвичай житло надається в межах регіону, в якому знаходиться центр допомоги, до якого ви звертаєтесь і у якого подавали заяву про надання тимчасового захисту.

Але, як зазначає proukrainu.blesk.cz, KACPU в Празі не надає соціальне житло українським біженцям через те, що всі місця заповнені. звертатись за безкоштовним житлом можна до інших KACPU в решті регіонів Чехії.

Чи можна змінити державне гуманітарне житло, яке надає KACPU?

Змінити надане державою соціальне житло можливо лише в окремих випадках, коли перебувати в даному житлі складно або неможливо.

Важливо: зміна роботи або відвідування школи/садочка в іншому місці не вважаються поважною причиною для зміни місця соціального житла.

Достатні причини для змін соціального безкоштовного житла:

  • житло не відповідає медичним потребам особи, якій воно надано;

Приклад від FRS: коли стан здоров’я людини потребує безбар’єрного доступу для інвалідного візка або спеціального догляду (наприклад, люди похилого віку або особи з інвалідністю).

Якщо такі умови виникли, необхідно звернутися до KACPU за місцем проживання та надати документи, які підтвердять наявність поважних причин.

  • заклад, де зараз проживають біженці, вже не буде надавати державне гуманітарне житло;
  • спільне проживання однієї родини;

Але якщо в родині є мати, батько та дитина до 6 років, або інша особа, що належить до категорії вразливих осіб, то вся родина не вважатиметься вразливою. Якщо в родині, наприклад, лише одна дитина до 6 років, то вразливою вважатиметься вона та її мама, а тато – уже ні. Отже, право на безкоштовне житло отримає лише частина родини. Що робити в такому випадку?

Є кілька варівнтів. Перший: домовитись із закладом, що надає соціальне житло про платне проживання одного із “невразливих” членів родини. Дургий: самостійно знайти заклад, який надаватиме не лише безкоштовне, але і звичайне житло і повідомити про це KACPU. До центру допомоги України треба буде звернутися із проханням про переселення вразливих осіб сім’ї.

Варто знати, що KACPU не допомагає вразливим особам з пошуком нового житла, а також не перевіряє наявність вільних місць.