В Празі влаштують живий ланцюг соборності України

В Празі планують символічно об'єднати два береги Влтави у Празі, підтримавши таким чином Соборність України, а також подякувавши українським захисникам, які боронять зараз не лише Україну, але й цілу Європу.

В Празі влаштують живий ланцюг соборності України

22 січня  в Празі відбудеться акція з нагоди Дня Соборності України, зазначають організатори. 

Під час акції планують створити живий ланцюг вздовж моста по прикладу «живого ланцюга» Соборності на мосту Патона у Києві, який минулого року символічно єднав лівий та правий береги Дніпра. В Празі планують символічно об'єднати два береги Влтави у Празі, підтримавши таким чином Соборність України, а також подякувавши українським захисникам, які боронять зараз не лише Україну, але й цілу Європу. Також, подякувати дружній Чехії за підтримку та солідарність з Україною.

Збір 22 січня об 11:00 біля пам’ятника Карлу ІV на початку Карлового мосту з боку церкви святого Климента.

Традиція «ланцюга Соборності» налічує вже 33 роки. 21 січня 1990 року мільйони українців взялися за руки, з'єднавши Івано-Франківськ, Львів та Київ у день 71-річчя проголошення Акту злуки УНР і ЗУНР. Ця подія стала важливим кроком до проголошення української незалежності й звідтоді є символом єдиної, сильної та вільної України.

Акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки було проголошено в Києві 22 січня 1919 року. У ньому, зокрема, відзначалося: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».