В Угорщині суттєво погіршилося ставлення до біженців з України

Угорці вважають Україну найбільшою загрозою, а вже за нею йдуть Росія, Китай та США.

В Угорщині суттєво погіршилося ставлення до біженців з України

В Угорщині погіршилося ставлення до українських біженців. Лише 17% угорців відчували б добре, якби сусідами були громадяни нашої країни. Крім того, жителі Угорщини почали більше непокоїтися через Україну, ніж через Росію.

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому у виданні Telex. Експерти зазначили значні зміни в угорському сприйнятті: минулого року Росія вважалася головною загрозою.

Порівняно з дослідженням 2022 року, угорське суспільство показало погіршене ставлення до українських біженців. Тоді кожен третій угорець не бажав, щоб поряд жили громадяни нашої країни. Згідно з опитуванням, 30% угорців тоді виявили бажання, щоб українські біженці не жили поруч із ними, тоді як тільки 25% оцінили б таке сусідство позитивно.

Згідно з новими даними, лише 17% респондентів відчувають позитивні емоції щодо можливості, що українські біженці могли б оселитися поряд із ними. Тоді як близько половини опитаних, а саме близько 49% (тобто майже кожен другий) продемонстрували негативне ставлення до перспективи, щоб по сусідству жили українці.

Також більшість угорців (51%) вважають Україну найбільшою загрозою, тоді як Росія посідає друге місце із 46%. Крім того, серед інших країн, включених до опитування, вказуються Китай та США з однаковими показниками загроз (34%).