В українців у Литві проблеми з вивченням мови та освітою

Усього 6% українських дітей отримали у Литві допомогу в освіті.

В українців у Литві проблеми з вивченням мови та освітою

У Литві місцевий Держконтроль провів дослідження та з'ясував, як у країні справи з інтеграцією біженців з України. Служба констатувала, що в Литві не вистачає координації діяльності відомств, які беруть участь в інтеграції біженців, відомства не мають точних даних про тих, скільки біженців в країні, скільки вчаться або працюють. З'ясувалися й інші проблеми, пише delfi.lt.

Так, Держконтроль з'ясував, що 55% біженців, які відвідували курси литовської, сказали, що курси не допомогли їхній інтеграції на ринку праці та в суспільстві. Багато в чому проблема полягає в тому, що самі українці часто не знають, чи залишаться вони у Литві. Відповідно, люди не мають мотивації, а без мотивації вивчити мову непросто, кажуть місцеві чиновники.

Ще гірші справи з інтеграцією дітей - через психологічні травми, перерваний процес навчання. Могли б допомогти спеціальні класи з програмами для вирівнювання знань, але не всі муніципалітети надають такі послуги. Усього 6% українських дітей отримали у Литві допомогу в освіті.