Витрати Чехії на українських біженців перевищили 1,5 мільярда євро

Дві третини пішли із державного бюджету. 

Витрати Чехії на українських біженців перевищили 1,5 мільярда євро

Загальні витрати на українських біженців від початку російської агресії минулорічного лютого до кінця квітня цього року становили 35,8 мільярдів чеських крон (1,52 мільярда євро). На ці цілі з державного бюджету було виділено 24,6 мільярда крон. Про це повідомило чеське Міністерство фінансів. За квітень загальні витрати становили 2,3 мільярдів крон, з яких 1,2 мільярда надійшли з державного бюджету.

Найбільшою статтею видатків були соціальні виплати. На них пішло 11,7 мільярдів. Витрати, пов’язані із житловим розміщенням, становили 7,6 мільярдів крон, а витрати на охорону здоров’я – 5,8 мільярдів. «Близько 100 тисяч українців почали працювати після прибуття. А це означає, що значна частина коштів повертається в чеську економіку у вигляді податків і зборів», – зазначили в Мінфіні. Раніше міністерство нагадувало, що гроші, сплачені за проживання, йшли громадянам Чехії та компаніям, які пропонували проживання біженцям.

Нагадаємо, що соціальна підтримка для біженців зміниться з липня. Гуманітарна допомога біженцям має не лише покривати базові потреби, а й витрати на житло: 3000 чеських крон на особу в спеціально зареєстрованій квартирі, і 2400 крон – у незареєстрованій. Держава хоче зекономити на видатках за екстрене житло, і більш не виплачуватиме так звані “солідарні внески“. Також при визначенні допомоги влада оцінюватиме заробіток і заощадження біженця.