Влада Фінляндії конфіскувала три приватні російські літаки

Фінська компанія, яка експлуатує літаки, відмовилася надати фінській владі списки пасажирів.

Влада Фінляндії конфіскувала три приватні російські літаки

Управління зі стягнення боргів Фінляндії конфіскувало три приватні літаки, що належать росіянам. Причина цього рішення полягає в підозрі, що літаки належать або використовуються особами, які перебувають під санкціями, пише yle.fi.

Фінська компанія Polar Aviation oy експлуатує ці літаки. За даними редакції журналістських розслідувань Yle MOT, літаки належать російському бізнесменові Сергію Грищенку.

Компанія Polar Aviation oy внесена до реєстру повітряних суден Фінляндії як експлуатант вилучених літаків. У своїх публічних рішеннях Управління зі стягнення боргів не розкриває, на чому ґрунтуються підозри в тому, що літаки використовуються особами, які перебувають під санкціями.

Згідно з даними MOT, підозри можуть бути засновані на зв'язках Polar Aviation з олігархом Геннадієм Тимченком, який внесений до списків санкцій ЄС і США. Тимченко – громадянин Фінляндії та Росії.

Polar Aviation заперечує зв'язки із Тимченком. Проте компанія відмовилася надати фінській владі списки пасажирів за 2021-2022 роки. У рішенні Управління зі стягнення боргів йдеться про те, що на перше прохання фінської влади компанія відповіла відмовою, після повторного прохання надала неповні списки.

Три конфісковані літаки були внесені до реєстру повітряних суден у Фінляндії у серпні 2021 року. З того часу літаки здійснили сотні польотів, наприклад, у Відень, Гамбург, Марокко, Італію та Дубай.