Влада Словаччини пропонує продовжити компенсацію житла українцям до кінця року

Наразі така допомога діє до 31 травня.

Влада Словаччини пропонує продовжити компенсацію житла українцям до кінця року

Сьогодні, 24 травня, уряд Словаччини розглядатиме проєкт постанови від Міністерства внутрішніх справ щодо продовження терміну компенсації житла українцям з тимчасовим притулком.

Згідно з опублікованим проєктом, відомство пропонує продовжити компенсацію фізичним особам, які надають свої помешкання українцям з тимчасовим притулком, на сім місяців, тобто до 31 грудня 2023 року.

Ще з 26 лютого 2022 року у Словацькій Республіці діє надзвичайний стан, зумовлений великим напливом біженців через війну в Україні. Саму ж компенсацію за житло як фізичним особам, так і власникам готелів, держава надає понад рік.

Наразі допомога на проживання громадян України у Словаччині діє до 31 травня включно.

"Враховуючи той факт, що немає жодних ознак того, що збройний конфлікт повинен закінчитися найближчим часом, а Словацька Республіка не має достатніх можливостей розміщення для емігрантів, пропонується продовжити період, до якого буде надаватися найдовша допомога особам, які забезпечують житло для біженців", - йдеться в обґрунтованому звіті від Міністерства.

Відомство пропонує не змінювати вартість надбавки за проживання, яке й діяло до цього часу. Тобто це 10 євро за одну ніч проживання для особи, яка досягла 15 років, і 5 євро для особи, яка не досягла 15 років.

Виплата допомоги українцям здійснюється у рамках допомоги ЄС – Fast care, де Міністерство внутрішніх справ Словацької Республіки є партнером у цьому проєкті.

Орієнтовна сума компенсацій щомісяця складає близько 7,3 млн євро, дотацію на житло у Словаччині отримують понад 25 тисяч українців.