Владі Чехії довелося реагувати на новини про злочини, скоєні українцями

Глава Чехії засуджує напади на жінок та зловживання страхом у політичних інтересах.

Владі Чехії довелося реагувати на новини про злочини, скоєні українцями

Президент Петро Павел стривожений жорстокими нападами на двох молодих жінок, скоєних останніми днями у Пльзені та Празі. Він побажав постраждалим та їхнім родинам багато сил та високо оцінив роботу поліції, яка затримала підозрюваних в обох злочинах. Водночас президент у своїй заяві у соціальних мережах застеріг від зловживання страхом та негативними емоціями для просування власних політичних інтересів. За неофіційною інформацією, у зґвалтуванні та замаху на вбивство у Пльзені та зґвалтуванні у Празі підозрюються громадяни України.

«Вимоги мають бути до всіх однакові. Насильство та агресія не мають національності чи релігії. Ми не потерпимо таких проявів, незалежно від того, хто їх робить», — заявив президент. Павел підкреслив, що у конкретному злочині конкретну людину не можна звинувачувати всю групу. «У нашій історії існує низка сумних випадків, коли застосовувався принцип колективної вини, і це мало трагічні наслідки. У зв'язку з цим мене ще більше спантеличують деякі люди, які без вагань використовують страх та негативні емоції для просування своїх власних політичних інтересів чи завоювання сильнішої позиції. Я засуджую використання ненависті, гніву та паніки для політичних ігор», — написав Павел, не назвавши конкретних імен.

Глава МВС Чехії Віт Ракушан, коментуючи два випадки нападу на жінок у Празі та Пльзені імовірно вихідцями з України, заявив, що вони вже оперативно розслідуються поліцією. «Рівень злочинності в країні, незважаючи на збільшення кількості іноземців, практично не збільшився. Я розумію нервозність громадськості, але ми маємо справу з поодинокими випадками, і я відкидаю колективну провину», - наголосив Ракушан.