Власник естонського порома заробив на українцях 30 млн. євро

У липні пором здадуть в оренду канадській компанії, і переселення українських біженців із порому йде повним ходом.

Власник естонського порома заробив на українцях 30 млн. євро

Розміщення українських біженців у місцях тимчасового проживання коштувало Естонії 41 млн євро. Більшу частину – близько 30 млн – отримала компанія Tallink, яка керує поромом Isabella, на якому було розміщено українців, пише err.ee.

У липні пором здадуть в оренду канадській компанії, і переселення українських біженців із порому йде повним ходом. Більшість кают вже пустує. Для компанії Tallink угода з державою стала золотою жилою. За час дії першого договору минулого року – з квітня до грудня – компанія отримала 16,7 млн євро. Це приблизно 42 євро на особу. З грудня минулого року до березня цього року держава заплатила за проживання українських біженців на кораблі 7,5 млн євро, тобто 38 євро на людину. На додаток до цього, 5,3 млн пішло на триразове харчування за весь термін дії договорів, оскільки на кораблі біженці не мали змоги приготувати їжу самостійно. Усі разом – майже 30 млн. євро. У Департаменті соцстрахування вважають, що виплати компанії Tallink були обґрунтовані та справедливі.

"За готовність треба платити. Tallink був готовий приймати на кораблі Isabelle 2000 біженців і більшу частину дії договору пором був повний. Ми заплатили за це меншу суму, ніж якби розселили біженців у готелях", – сказав керівник відділу у Департаменті соціального страхування Вадим Іванов .

У компанії Tallink кажуть, що всі договори про фрахт, тобто надання корабля іншій стороні, завжди йшли на користь. Але розміщення українських біженців означало не лише доходи, а й витрати.