- Категорія
- Політика
- Дата публікації
Все менше українців хочуть повертатися в Україну після закінчення війни
Українці переважно обирають країни Західної Європи.
Через два роки після того, як росія почала вторгнення в Україну, все більше українських біженців планують залишитися назавжди в Німеччині. Про це свідчить останнє опитування «Голосу України».
Українці, які проживають у Німеччині, рідше заявляють про бажання повернутися на батьківщину, ніж їхні співвітчизники, які зараз проживають у Польщі.
У 2022 році, через кілька місяців після повномасштабного нападу Росії на Україну, 58 % українських біженців, які проживали у Німеччині, заявили про готовність повернутися до своєї країни. У свою чергу, у 2024 році ця цифра впала до 38%, – сказав директор Центру міжнародних інституційних порівнянь та досліджень міграції Пану Путваарі, якого цитує «Die Welt».
У дослідженні постійно беруть участь українські біженці, які проживають у кількох країнах ЄС. Останні дані датуються лютим 2024 року і ще не були офіційно опубліковані.Поутваара розповів, що в опитуванні 2024 року зріс відсоток людей, які хочуть оселитися за межами України. У 2022 році про такий намір заявили лише 10% українських біженців; у 2024 році це число становило 26%.
За словами директора Центру, в останньому дослідженні «Голосу України» є разючі відмінності у висловлюваннях українців, які живуть у Німеччині та інших країнах ЄС, наприклад, у Польщі. Там, підкреслює Поутваара, намір повернутися в Україну був і є вищим.
У 2022 році приблизно дві третини респондентів, що проживають в Польщі сказали, що хотіли б повернутися в Україну. У лютому 2024 року ця цифра становила 44%. На його думку, українці, які хочуть постійно жити за межами батьківщини, переважно обирають країни Західної Європи через вищі зарплати та соціальні виплати.
«Попередні дослідження вже показали, що українці цінують фінансову підтримку, яку вони отримують у Німеччині. Близько 84% з них були задоволені підтримкою в Німеччині. У Польщі цей відсоток становив лише 54 %, – читаємо в «Die Welt».
Щоправда, зазначає щоденник, поки що українці повільно виходять на німецький ринок праці. Громадяни України найчастіше працювали в будівництві, громадському харчуванні, садівництві та господарському обслуговуванні. Близько чверті українців, зареєстрованих як безробітні, мали освітню кваліфікацію.
За статистикою Федерального відомства у справах міграції та біженців, приблизно 188 тисяч українців пройшли інтеграційні курси у 2022 та 2023 роках.