Всім українським біженцям у Литві доведеться складати іспит з литовської мови

Період у 24 місяці було дано лише українцям.

Всім українським біженцям у Литві доведеться складати іспит з литовської мови

Голова литовської Державної мовної інспекції Аудрюс Валотка заявив, що українським біженцям, які проживають у Литві, необхідно вчити литовську мову. Його слова наводить LRT.

Відповідно до Закону про державну мову Литви, кожен громадянин має право на спілкування, обслуговування та отримання інформації литовською мовою. Тому всі іноземці, які приїжджають до Литви на роботу, зобов'язані скласти іспит на знання литовської мови. Виняток було зроблено лише для українських військових біженців, яким на вивчення та складання іспиту надали 24 місяці.

"Період у 24 місяці дано лише українцям. Точніше, не просто українцям, а українським військовим біженцям, які мають такий офіційний статус. Щодо інших іноземців у Литві такий виняток не застосовується і вимога діє відразу ж – для роботи в Литві, де мова необхідна , складання іспиту є обов'язковою умовою", - нагадав він.

На даний момент біженці з України отримують листи, в яких їм нагадують про необхідність вивчення литовської мови та майбутній іспит.

На його думку, місцева громадськість може "дуже швидко поміняти свою думку" про біженців.

"Зараз багато литовців говорять російською, і справді, з українцями для нас це основна мова комунікації, але всі розуміють, що така лояльність не назавжди", - додав чиновник.