Вже незабаром українцям доведеться платити за в'їзд до ЄС

Крім України, це торкнеться 60 країн.

Вже незабаром українцям доведеться платити за в'їзд до ЄС

Вже наступного року українці будуть змушені платити за спеціальну перепустку в ЄС по 7 євро з особи.

З 2024 року громадяни 60 країн, у яких діє безвізовий режим  з Європейським Союзом, повинні будуть платити 7 євро з особи за спеціальний дозвіл ETIAS на в'їзд до ЄС.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Нова пропускна система для відвідування країн ЄС, так звана "Система авторизації в'їзду до Європи" (ETIAS), має набути чинності у 2024 році. У рамках цієї програми громадяни країн, які подорожують до Євросоюзу традиційно без віз, мають отримати спеціальний дозвіл на в'їзд або транзит через ЄС. Реєстрація коштуватиме 7 євро, дозвіл необхідно оформити не пізніше 96 години до поїздки", – йдеться в повідомленні.

До списку країн, які будуть користатися цією програмою, увійшли Албанія, Аргентина, Бразилія, Канада, Грузія, Ізраїль, Японія, Мексика, Молдова, Чорногорія, Сербія, Південна Корея, Україна, ОАЕ, Великобританія, США та інші.

Слід зазначити, що мандрівникам не потрібно буде щоразу сплачувати збір — він діятиме протягом трьох років або до закінчення терміну дії паспорта. ETIAS дозволить перебувати у Євросоюзі до 90 днів протягом півроку.

Нагадаємо, відповідне нововведення збиралися запровадити ще у листопаді 2023 року, але тоді його вирішили відкласти через численні побоювання країн-членів ЄС.