- Категорія
- Політика
- Дата публікації
Хвиля ненависті до українців шириться Чехією
Міністр праці звернувся до чехів.
“Останніми днями в мережах почалася огидна хвиля ненависті до військових біженців з України. Деякі люди ще й активно підбурюють, стверджуючи, що ми допомагаємо їм надто щедро”, – відреагував міністр праці Чехії Маріан Юречка. 6 вересня він опублікував звернення до чехів. В його пості в Фейсбук точні цифри статистики щодо біженців в Чехії та спростування фейків про українців.
Як пише міністр, гуманітарну допомогу Чехія надає цілеспрямовано лише найбільш вразливим людям. Її отримують приблизно 25% біженців, що становить близько 93 тисяч осіб. Більше ніж половина з них — це маленькі діти. Протягом 150 днів дорослі отримують 4860 крон, а діти — 3490 крон. Після цього періоду допомога для дорослих зменшується до 3130 крон.
До загальної суми допомоги входять також витрати на житло. З вересня припинилася можливість безкоштовного екстреного житла, тому з серпня було переглянуто враховані витрати на житло. Для вразливих осіб встановлено суму 6000 крон на місяць, для інших — 4000 крон.
Вищу підтримку зазвичай отримують вразливі особи, зокрема люди з інвалідністю, маленькі діти або пенсіонери. Середня місячна сума допомоги на одну людину становить 7336 крон, і ця сума включає як гуманітарну допомогу, так і підтримку з оплатою житла.
Деякі “торговці страхом” зловживають ситуацією, каже міністр, навмисно розсилаючи фото заяв, де батьки просять допомогу для всієї родини, наприклад, мати з трьома дітьми. Вони намагаються викликати хвилю заздрості, ненависті та навіть насильства, яке спрямоване не лише на українську громаду, а й на чеських державних службовців.
"Вважаю це абсолютно огидним. Українці приїхали до нас не за допомогою, а для того, щоб вижити! Українські родини чудово інтегруються в наше суспільство, близько 75% дорослих швидко знайшли роботу, і вони точно не винні в тому, що Росія забрала у них дах над головою і часто навіть більше”, - зазначає Юречка.
На гуманітарну допомогу цього року Чехія витрачає понад 600 мільйонів крон щомісяця. Але українські біженці вже давно вносять до бюджету значно більше, ніж країна витрачає на допомогу. "Українці є для нас цінністю, а не тягарем", - наголошує чеський міністр.