Як біженцям з України отримати постійну прописку у Фінляндії

Українці, які планують залишитись, можуть оформити постійну прописку для проживання на території країни.

Як біженцям з України отримати постійну прописку у Фінляндії

Українські біженці, які прибули до Фінляндії, можуть оформити прописку для проживання в цій країні. Хто може подати заявку і куди звертатися, пише visitukraine.today.

Для отримання прописки громадяни України можуть подати заявку до Агентства цифрової інформації та обліку населення. Для цього потрібно:

- прожити у Фінляндії один рік;

- мати дозвіл на проживання на підставі тимчасового захисту, отриманого хоча б рік тому, та продовжений до 4 березня 2024 року;

- мати фінський особистий ідентифікаційний номер.

Так,  якщо дозвіл на проживання в рамках тимчасового захисту ви подали 5 травня 2022 року та його було продовжено до 4 березня 2024 року. У такому разі заявку на отримання постійної прописки у муніципалітеті проживання можна подати не раніше ніж 5 травня 2023 року.

Що робити, якщо у вас немає особистого ідентифікаційного номера?

Ви можете подати заявку на отримання ідентифікаційного номера вже зараз у своєму центрі прийому біженців, який надішле заявку до Агентства цифрою інформації, або відвідавши Агентство самостійно.

Де можна подати заявку на оформлення прописки у Фінляндії?

Заяву на оформлення постійної прописки можна буде подати на сайті dvv.fi. Онлайн-форма з'явиться на сайті 1 березня 2023 року. У такому разі немає потреби відвідувати місцевий центр обслуговування.

Якщо я працюю чи навчаюсь, заявку можна подати вже зараз?

Так! Якщо ви працюєте або навчаєтеся, заявку на постійну прописку в муніципалітеті проживання можна подати, якщо у вас є:

• дозвіл на проживання на підставі тимчасового захисту, дійсного не менше одного року та постійне місце роботи тривалістю не менше 2 років або місця навчання;

• член сім'ї, який має постійну прописку у муніципалітеті проживання у Фінляндії.