Як чехи зараз оцінюють вступ країни до Європейського союзу

Лише половина чехів оцінює цей акт позитивно.

Як чехи зараз оцінюють вступ країни до Європейського союзу

Крім Дня праці, 1 травня також відзначається річниця вступу Чеської Республіки до Європейського Союзу. Це сталося у 2004 році. Озираючись назад, майже половина чехів оцінює цей акт позитивно. Навпаки, 38 відсотків оцінюють вступ до ЄС негативно.

З нагоди 19-ї річниці вступу Чеської Республіки до Європейського Союзу компанія NMS Market Research провела опитування, щоб з'ясувати, як жителі Чехії оцінюють цей акт, який вплив мав ЄС на різні сфери їхнього життя, а також скільки людей воліли б вийти з ЄС.

"Наймолодша вікова група опитаних у віці від 18 до 24 років найбільш позитивно оцінює вступ до ЄС. 77 відсотків з них оцінюють вступ до ЄС позитивно", - сказав Майкл Бушка, співавтор дослідження. "З іншого боку, люди старше 65 років мають негативну думку про вступ до ЄС. 59% з них оцінюють вступ до ЄС негативно, а 34% - позитивно", - додає він. Жителі міст із населенням понад 100 000 осіб також краще сприймають вступ до ЄС.

Загалом 16 відсотків людей оцінюють вступ Чеської Республіки до ЄС дуже позитивно, а ще 33 відсотки – відносно позитивно.

Дослідники також спитали людей, як вони оцінюють вплив ЄС на різні сфери їхнього життя. Найбільш позитивно люди оцінюють можливість мандрувати за кордон. 69% респондентів високо оцінюють цю можливість. Така сама кількість людей, 64%, вітають можливість навчатися та працювати за кордоном. Крім того, чехи сприймають позитивний вплив на реалізацію великих інвестиційних проектів, безпеку, а також розвиток регіонів.

З іншого боку, найчастіше згадується негативний вплив у сфері бюджетної відповідальності уряду (45%), соціальної ситуації в країні (41%), фінансової стабільності (39%), а також у рівні законів, що приймаються (38%).

Незначна більшість чехів (52 відсотки) не хочуть, щоб Чеська Республіка залишала Європейський Союз. Проте третина населення (32 відсотки) висловилася за так званий Czexit, тобто вихід Чехії з Європейського Союзу. 15% сумніваються, чи будуть вони за вихід чи ні. Люди старше 65 років і люди з початковою освітою найчастіше підтримують ідею виходу з ЄС. З іншого боку, молоді люди віком від 18 до 24 років найчастіше виступають проти можливого виходу Чехії з ЄС.