Як подати заявку на одноразову фінансову допомогу у Чехії

Формуляр заявки на mimořádná okamžitá pomoc українською мовою.

Як подати заявку на одноразову фінансову допомогу у Чехії

До вересня багато українців, які досі проживають у Чехії безплатно, мають знайти собі житло. Частина людей залишиться в гуртожитках, але почнуть сплачувати за проживання. Але багато біженців вже в пошуку, аби орендувати окремі квартири. Це потребує великих сум, оскільки орендодавці просять одразу три оплати (перший, останній місяць + кауце). Тому чеська влада просить біженців подаватися на MOP. Формуляр для подачі на mimořádná okamžitá pomoc (екстрена невідкладна допомога) є українською мовою. Такий варіант спеціально для українців створило Міністерство праці і соціальних справ Чехії.

Що таке MOP – екстрена невідкладна допомога?

Це одноразова фінансова допомога від чеського уряду. На неї мають право не лише громадяни Чехії, а й українські біженці. За словами представників Мінпраці ЧР, така виплата — остання можлива підтримка, якщо українці уже вичерпали гуманітарну допомогу, або є вразливими особами й потребують невідкладної підтримки. Її можна просити у випадку надзвичайних ситуацій пов’язаних із житлом.

Невідкладна допомога не призначена для покриття регулярних передбачуваних витрат. Її можуть надати лише для подолання раптової ситуації, коли ви опинилися в безпосередній небезпеці втратити житло.

Існує кілька варіантів подання заяви: фізичне подання у відділенні центра зайнятості (уряду праці) за місцем фактичного проживання та електронна подача через ідентифікацію громадянина (наприклад, банківське ID).

Раніше формуляр для подачі на екстрену невідкладну допомогу був доступний лише чеською мовою. Але цьогоріч Мінпраці Чехії полегшило умови заповнення для українців, та зробило заявку українською.

Важливо: попри те, що сам формуляр написаний українською — заповнювати його та вносити свої дані туди треба чеською.