Як правильно виїхати за межі Швейцарії українцям зі статусом S

Коли необхідно попередити SEM та EVAM.

Як правильно виїхати за межі Швейцарії українцям зі статусом S

Швейцарія є однією з країн, яка приймає та активно підтримує українців. У 2022 році “статус S” в державі отримало понад 70 000 біженців з України. Проте згідно з законами Швейцарії, якщо українець планує подорож за межі країни, то перед виїздом необхідно попередити про це SEM та EVAM. 

Про які виїзди слід повідомляти відповідним міграційним службам? Про це пише visitukraine.today

Коли необхідно попередити SEM та EVAM про виїзд за межі Швейцарії?

Якщо Ваша подорож буде тривати довше 5 робочих днів, то перед виїздом Вам необхідно попередити про це EVAM. Дане правило поширюється на всіх українців, навіть на тих, хто не отримує у Швейцарії соціальну допомогу. Варто зазначити, що кантональна влада повинна мати чітку інформацію про період Вашого перебування за межами Швейцарії та причини виїзду. 

Кожен випадок влада розглядає окремо, тому якщо в українця є вагомі причини для тривалого перебування за кордоном (навчання, службове відрядження), то такий термін може бути узгоджений.

Важливо! На період перебування за кордоном надання соціальної допомоги власникам “статус S” тимчасово припиняється. 

Правила подорожей в межах Шенгенської зони

Тривалість подорожі в межах Шенгенської зони не має перевищувати 90 днів протягом 180 днів. Для виїзду українець повинен мати дійсний закордонний паспорт та оформлений “статус S”. Вимоги в'їзду до кожної окремої країни краще заздалегідь дізнатись в їх представництвах у Швейцарії. 

Подорожі до країн, які не є членами Шенгенської зони

Якщо українець подорожує до країни, яка не є членом Шенгенської зони на термін два чи більше місяців, то “статус S” анулюється, адже така поїздка вважається зміною місця проживання. 

Чи можна їхати в Україну?

Виїзд в Україну дозволений, але про свою поїздку необхідно попередити EVAM та максимально чітко вказати термін перебування та мету подорожі. 

Важливо! “Статус S” може бути анульований, якщо біженець перебуває в Україні понад 15 днів у квартал. Однак дане правило не поширюється на тих, хто може довести, що таке тривале перебування зумовлено вагомими причинами – догляд за хворим родичем, підготовка до повернення в Україну на постійній основі тощо.