Як правильно залишити Чехію тим, хто не хоче продовжувати тимчасовий захист

Про що потрібно подбати та за який термін ви зобов'язані покинути територію Чехії.

Як правильно залишити Чехію тим, хто не хоче продовжувати тимчасовий захист

Плануєте повернення в Україну та не хочете продовжувати тимчасовий захист у Чехії? Видання proukrainu.blesk.cz розповідає, за який термін ви зобов’язані покинути територію Чехії та про що потрібно подбати.

За який термін необхідно виїхати з Чехії

Якщо віза тимчасового захисту закінчується наприкінці березня і людина має біометричний паспорт, то ще діє режим 90/180 днів перебування у Шенгенській зоні. Тобто у період безвізового режиму, впродовж 90 днів, біженець повинен покинути територію Чехії.

Що потрібно вирішити: страхування, школа та банк

Якщо ви плануєте повернення в Україну та не хочете продовжувати тимчасовий захист, то необхідно зробити декілька кроків:

1.Повідомити медичну страхову компанію:

Зробити це можна особисто у відділенні страхової компанії, або електронною поштою, або через онлайн-форму. Потрібно надати чи додати документ про закінчення візи та повернути картку страхування. Також можна уточнити у самій страховій компанії, як найкраще повідомити. Крім того, рекомендується уточнити у страховій компанії, чи нема у вас боргу. Якщо так, то необхідно сплатити, інакше буде стягнення у вигляді пені.

Якщо ви не повідомите медичну страхову компанію про припинення тимчасового захисту, у вас може виникнути заборгованість щодо страхових внесків, що призведе до штрафів.

2.Повідомити чеську школу, яку відвідують діти:

Міносвіти рекомендує повідомити школу про повернення в Україну, яка офіційно припинить ведення дитини на шкільному обліку. Скасування навчання повинно бути визначене школою в шкільних правилах, або в письмовій формі, або через шкільну інформаційну систему чи в учнівській книжці.

Якщо ви хочете отримати підтвердження відвідування школи в Чехії для визнання в освіти в Україні, зверніться безпосередньо до школи.

Завантажити бланк можна тут:

ПІДТВЕРДЖЕННЯ-ПРО-НАВЧАННЯ

Також школа може вимагати повернення позиченого обладнання, підручників та здійснити фінансовий розрахунок, наприклад, за харчування.

3.Вирішити податкові питання:

Якщо у вас є зобов’язання заповнити податкову декларацію, це також потрібно зробити перед від’їздом. Наприклад, якщо ви вели підприємницьку діяльність, працювали та інше.

4.Вирішити, що з банковим рахунком:

Також варто подбати про банківський рахунок, чи хочете ви його закрити, чи вам ще це знадобиться.