Як суспільство поставиться до біженців, які повернуться з-за кордону

Близько третини очікують, що ставлення до них може бути як до "зрадників".

Як суспільство поставиться до біженців, які повернуться з-за кордону

Більшість українців (66%) вважають, що громадськість спокійно прийме біженців, які ё повернуться з-за кордону, проте близько третини (36%) очікують, що ставлення до них може бути як до "зрадників". Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Учасників опитування попросили уявити ситуацію, що в Україну після завершення повномасштабної війни повертаються українці, які залишили країну через війну, і також ті, хто не повернувся одразу, щоб бути доступним для призову.

54% опитаних вважають, що громадськість, імовірно, не сприйматиме тих, хто виїхав, як "зрадників", але може почати мати відмінне ставлення до різних категорій громадян. 

33% українців не згодні з цією думкою.

На запитання, чи буде громадськість сприймати біженців, які повернуться в Україну, як "зрадників", 36% опитаних відповіли "дуже або найбільш імовірно", але більшість — 52% — вважають, що це "зовсім або малоймовірно".

Опитування проведене КМІС впродовж 4-20 вересня методом особистих (face-to-face) інтерв’ю з використанням планшета на замовлення Консультативної місії Європейського Союзу в Україні.