- Категорія
- Політика
- Дата публікації
Як українцям переоформити тимчасовий захист у Чорногорії
Громадяни України, які отримали статус тимчасового захисту в Чорногорії, мають особисто звернутися до відділень МВС країни для отримання нового документа про прихисток.
Чорногорія продовжує надавати прихисток українцям, які перебувають на території держави як біженці. Зокрема уряд країни продовжив дію тимчасового статусу ще на один рік. visitukraine.today розповідає, як продовжити дію прихистку та що для цього необхідно.
Як продовжити дію тимчасового захисту українцям у Чорногорії: деталі
Протягом трьох тижнів, з 21.02.2023 до 10.03.2023всі громадяни України та іноземці, які отримали статус тимчасового захисту в Чорногорії, мають особисто звернутися до відділень МВС Чорногорії (MUP) за місцем свого теперішнього проживання щодо отримання нового документа про тимчасовий захист, який буде дійсний до 11.03.2024.
Увага! Звернення за місцем свого теперішнього проживання означає ту громаду, де ви проживаєте станом на дату звернення (не потрібно подаватися саме в тому місці, де отримували захист).
Єдиним винятком є переоформлення документа в Будванській громаді (општині), яке буде відбуватися не в м. Будва, а в м. Петровац, 8 вулиця б.н. (перед будівлею поліцейської дільниці). В м. Будва зможуть переоформити документи лише особи з інвалідністю за сприянням Червоного Хреста м. Будви.
Особисте звернення означає звернення кожного повнолітнього члена родини, особи до 18 років можуть не приходити особисто, за них отримати новий документ можуть їхні законні представники.
Які документи необхідні громадянам України для продовження тимчасового захисту у Чорногорії?
Для продовження статусу необхідно мати наступні документи:
• оригінал підтвердження про отримання тимчасового захисту, який і буде замінений на новий;
• особисті документи (паспорт, свідоцтва про народження чи про шлюб з перекладом тощо);
Графік роботи відділень МВС Чорногорії (MUP)
Прийомні години відділень МВС упродовж першого тижня (з 21.02.2023 до 24.02.2023) будуть з 8.00 до 15.00.
З другого тижня (з 27.02.2023 до 10.03.2023) – з 8.00 до 17.00;
Де можна отримати документ про продовження захисту?
Нове підтвердження про тимчасовий захист видаватиметься відразу при зверненні на місці (не потрібно чекати та приходити наступного разу).
Куди можна звернутися за допомогою щодо переоформлення тимчасового захисту у Чорногорії?
Протягом трьох тижнів Посольство разом з асоціацією «Добра справа» забезпечують чергування українських волонтерів у відділеннях МВС, які допомагатимуть з перекладом та забезпечуватимуть роз’яснювальну роботу (волонтери матимуть спеціальні маркувальні бейджі).
Також, у відділеннях чергуватимуть представники УВКБ ООН, НВО «Цивільний альянс» та Червоного Хреста, до яких ви можете звертатися у разі виникнення проблем:
– Громадяни України та іноземці, які подаються на захист зараз, а також ті, хто подали заяву та документи на отримання тимчасового захисту вперше, але ще не отримали підтвердження, отримають уже нове підтвердження дійсне до 11.03.2024. Водночас ті, хто не забрав уже готові підтвердження, мають їх спочатку забрати й переоформити на нові.
– У зазначені три тижні можливі динамічні зміни щодо процедури переоформлення, тому просимо на щоденній основі відстежувати Facebook-сторінку Посольства та Telegram-канал консула;
– У разі будь-яких проблемних питань просимо звертатися до Українських центрів у Чорногорії, а також за телефоном гарячої лінії асоціації «Добра справа» +382-68-66-25-67 (Viber, Telegram).
Зверніть увагу! Всі громадяни України, які не встигнуть переоформити документи до 10.03.2023, не будуть залишені без захисту на території Чорногорії; зважаючи на можливу кількість непереоформлених документів, Посольство сприятиме прийняттю Міністерством додаткових рішень з цього питання.