- Категорія
- Політика
- Дата публікації
Як українцям змінити федеральну землю в Німеччині
Які підстави дають право біженцям переїхати в межах країни та які документи для цього необхідні.
Біженці з України, які отримали право на проживання в Німеччині, не можуть самостійно обирати чи змінювати федеральну землю. Водночас існують винятки, для яких Міністерство внутрішніх справ Німеччини дозволяє змінювати територію проживання. Для кого можуть скасувати обмеження, накладені Відомством у справах іноземців, розповідає visitukraine.today.
Як українцям отримати дозвіл на проживання в Німеччині?
Біженці з України, які хочуть одержати житло, допомогу на харчування та соціальні виплати, повинні зареєструватися й отримати дозвіл на перебування в Німеччині відповідно до §24 AufenthG. Оформитися потрібно в закладі тимчасового розміщення біженців чи відділку поліції за місцем вашого знаходження.
Якщо ви не маєте де зупинитися, вас скерують у конкретне місце. Тобто ви не зможете самостійно обрати, де жити. Таке рішення запровадили для рівномірного розподілу ресурсів на допомогу біженцям.
У місті, в яке вас скерують, ви подасте спеціальну заявку, щоб отримати Aufenthaltstitel – дозвіл на перебування.
Якщо ви в змозі самостійно організувати життя в Німеччині, вас не будуть переселяти в інше місце.
Нагадаємо, що українці можуть знаходитися в Німеччині без дозволу на перебування протягом 90 днів. Після закінчення цього терміну необхідно подати заявку, щоб залишатися в країні легально.
Хто може змінити федеральну землю в Німеччині?
Населений пункт, у якому прописаний українець, змінювати заборонено. Виняток можуть встановити для сімей, які складаються з чоловіка й дружини, неповнолітньої чи неодруженої дитини. Члени родини повинні:
- працювати щонайменше 15 годин на тиждень, мати пакет соціального страхування та заробляти не менше 758 євро «чистими»;
- мати можливість працевлаштуватися за зазначеними вимогами;
- навчаються або мають можливість почати навчання.
Зазначимо, що в Німеччині до навчального процесу належить також здобуття освіти в закладах професійної підготовки та підготовчому коледжі (Studienkolleg), проходження мовних курсів для підготовки до університету, відвідини заходів щодо професійної орієнтації, профпідготовки та визнання іноземних професійних кваліфікацій.
Існує перелік тяжких обставин, які скасовують обмеження на право вибору місця проживання. Їх визначає Міністерство внутрішніх справ Німеччини, коли виникають такі ситуації:
- Компетентне управління у справах молоді порушує виконання послуг і заходів щодо захисту дітей та молоді відповідно до восьмої книги Соціального кодексу з прив’язкою до місця проживання;
- з особистих причин вас прийняла інша країна;
- для особи виникли необґрунтовані обмеження.
Додамо, що особисті причини стають важливішими, чим довше людина живе на новому місці.
Як переїхати з Німеччини в іншу країну ЄС?
Дозвіл для перебування в Німеччині (Aufenthaltstitel), яку оформлюють українські біженці, не забороняє подорожі Євросоюзом та переїзд в іншу країну для отримання тимчасового захисту там.
Рекомендуємо отримати консультацію в консульстві країни, куди плануєте переїзд, оскільки загальної схеми надання тимчасового захисту біженцям немає.
Чи можна зареєстрованим біженцям виїжджати в Україну?
Ви можете залишати Німеччину на короткий термін. Дозвіл для перебування не обмежує можливість візитів в інші країни. Проте він анулюється, якщо біженець знаходиться поза Німеччиною понад шість місяців.