Як українцям отримати тимчасовий захист на Кіпрі

Українці, які знайшли прихисток на Кіпрі можуть оформити тимчасовий захист та отримати право на проживання та працевлаштування.

Як українцям отримати тимчасовий захист на Кіпрі

Українці з тимчасовим захистом на Кіпрі мають право на проживання, трудову діяльність та безкоштовну медицину. Все, як і в більшості Європейських країн. Також українські біженці зі статусом тимчасового захисту можуть отримати одноразову фінансову виплату та допомогу з житлом. Як приїхати на Кіпр та отримати тут статус тимчасового захисту пише visitukraine.today.

Правила в’їзду на Кіпр

Громадяни України можуть потрапити на територію Кіпру за українським біометричним закордонним паспортом. З ним же можна перебувати тут до 90 днів без оформлення тимчасового захисту, але у такому випадку місцева влада не надаватиме вам жодної допомоги, бо ви будете вважатися туристом. 

Також українці, що рятуються від війни, можуть в’їхати до Кіпру за одним із внутрішніх документів, що підтверджують особу та громадянство України (паспорт-книжечка чи ID-карта тощо).

Щоб легально перебувати на Кіпрі більший термін, ви маєте отримати статус тимчасового захисту (Temporary Protection).

Як оформити тимчасовий захист на Кіпрі?

Тимчасовий захист надається службою Asylum Service. Подати заявку можна особисто до відділу міграції або онлайн на сайті. Зверніть увагу, що для заповнення анкети на отримання статусу тимчасового захисту, вам потрібно мати місцевий мобільний номер, тобто, потрібно придбати кіпрську сім-карту. 

Після розгляду ваших документів, вам надійде лист про присвоєння вам статусу. Після отримання листа протягом 48 годин вам потрібно в імміграційний відділ вашого району, щоб отримати посвідку на проживання. 

Адреси відділів міграції:

 Нікосія, 79 Arch. Makarios III Avenue, Afemia House 1077 Nicosia

 Ларнака, 34 Tasou Mitsopoulou, Larnaka 6027

 Лімасол, 223 Fragklinou Rousvelt, Building “D. Nikolaou”, 2nd floor, Limassol 3046

 Пафос, Corner of Eleftheriou Venizelou & Kanigkos 22, 2nd floor, Paphos, 8021

 Фамагуста, 83 Eleftherias Street, TAPOLOS Bld, Deryneia Plaza, 1st floor, Deryneia 5380

Яку допомогу надають українцям із тимчасовим захистом на Кіпрі?

Житло

Українці, що отримали тимчасовий захист можуть претендувати на Кіпрі на безкоштовне житло. Міністерство туризму надає можливість безкоштовно забронювати номер у готелі. Але ті, хто має можливість оплачувати оренду,  шукає житло самостійно.

Грошові виплати

Для українців із тимчасовим захистом передбачена одноразова допомога від €340. Але якщо ви з сім’єю, то розмір суми буде інший. Для того, аби отримати виплати, потрібно заповнити анкету і в ній вказати місцевий телефонний номер, на який вам зателефонують і скажуть, коли прийти за виплатою. 

Адреси офісів соціального забезпечення, куди можна звернутися: 

• Нікосія, Kalimakli, Nicosia, Cyprus : +357 22804780

• Лімасол, Address: 82nd Road No. 3; Kato Polemidia, Limassol, Cyprus : +357 25821895

• Ларнака, 23-25 Pileiou 23-25, C. Matthaiou Court, 4th floor, P.O.Box 40184, Larnaca, Cyprus: +357 24800207 або 54 Agion Anargyron Avenue, P.O.Box 40184, Larnaca, Cyprus : +357 24821080

• Пафос, I. Nicolaides 19, Paphos, Cyprus : +357 97 869158

• Фамагуста, 170 April 1, Paralimni, Cyprus : +357 23811720

Медицина

Безкоштовну допомогу можна отримати у всіх державних лікарнях. Для цього вам потрібно звернутися до реєстратури лікарні за місцем вашого проживання. Тільки у разі неможливості самостійно дістатись лікаря чи викликати його додому викликайте швидку допомогу по телефону за номером 112 і вас доставлять до госпіталю. 

Освіта для дітей

Державні школи забезпечують українських дітей безкоштовною освітою. Документи можна подати через управління освіти вашого регіону і дитину влаштують до найближчої школи за місцем проживання. 

Працевлаштування

Українці зі статусом тимчасового захисту можуть легально працювати на Кіпрі без додаткових дозволів.