Як українцям отримати тимчасовий захист у Нідерландах у 2023 році

Які передбачені виплати для українських біженців та що пропонує Голландія українцям.

Як українцям отримати тимчасовий захист у Нідерландах у 2023 році

Українці продовжують їхати до Європи у пошуках тимчасового захисту. Про те, як отримати тимчасовий захист у Нідерландах, які передбачені виплати для українських біженців і що Голландія пропонує українцям у 2023 році, пише ukrainianinpoland.pl.

Як українцям оформити тимчасовий захист в Нідерландах в 2023 році

Королівство Нідерланди, як і деякі інші країни Європейського Союзу, надає українцям право на повторний тимчасовий захист. Наразі від діє до 4 березня 2024 року, але оскільки Європейська комісія продовжила термін тимчасового захисту для українських біженців до 2025 року, вже невдовзі Уряд Нідерландів може оголосити про продовження цього терміну.

Отримати тимчасовий захист в Голландії в 2023 році можуть:

 • Українці, які прибули на території Нідерландів, починаючи з 27 листопада 2021 року й можуть довести, що проживали на території країни, починаючи з того моменту.
 • Українці, які прибули до Голландії, починаючи з 24 лютого 2022 року.
 • Партнери, неповнолітні діти та родичі осіб, на яких поширюються вищезазначені положення.

У Нідерландах можна отримати тимчасовий захист навіть у випадку, якщо ви вже мали його в іншій країні. Але перед цим потрібно припинити дію тимчасового захисту на території іншої країни, де ви перебували раніше. Для того, щоб отримати тимчасовий захист в Голландії, українці повинні надати паспорт або інший документ, що засвідчує особу до Служби Імміграції та Натуралізації (IND).

Які права мають українські біженці в Нідерландах

Українці, які перебувають в Голландії у зв’язку з війною й отримали в цій країні тимчасовий захист, можуть розраховувати на:

 1. Легальне проживання в Голландії.
 2. Легальне працевлаштування без отримання додаткового дозволу.
 3. Доступ до житла та до медичної допомоги.
 4. Допомогу в питаннях соціального забезпечення.
 5. Доступ до системи освіти.
 6. Можливість отримати статус біженця в майбутньому.
 7. Повернутися до країни громадянства в будь-який момент.
 8. Фінансову допомогу.
 9. Юридичну допомогу.

Як шукати житло в Нідерландах?

Раніше в Нідерландах існувала можливість знайти сім’ю для проживання. Втім, від серпня 2023 року ця програма перестала приймати нові заявки, оскільки на неї дуже маленький попит. Тож шукати житло доведеться самотужки.

Перше, що треба зробити – звернутися в Центр, який займається розміщенням українських біженців. Наразі вони діють в трьох містах:

В Нідерландах попит на житло великий, і так само велика конкуренція. Крім того, часто житло здають в оренду без меблів, а ціни на житло навіть при таких умовах стартують від 400 євро. Варто бути готовим до цього моменту. Шукати житло можна на таких сайтах:

 1. https://www.funda.nl/. Потрібно вписати у відповідному полі місто, яке вас цікавить й задати додаткові параметри.
 2. https://housinganywhere.com/. Інтерфейс цього сайту розроблений англійською мовою, тож буде зрозумілим у користуванні.
 3. https://www.airbnb.nl/. Тут можна знайти тимчасове житло. Іноді навіть трапляються безкоштовні варіанти проживання.

Якщо у вас немає можливості орендувати житло, можна звернутися до муніципалітету. Там вам нададуть соціальне житло. Крім того, українських біженців також можуть тимчасово розмістити в готелях, офісних будинках тощо. Але існує велика вірогідність, що буде нестача місць.

Фінансова допомога для українців у Нідерландах

Українські біженці можуть також розраховувати на фінансову допомогу в Нідерландах. У 2023 році вона поділяється так:

 • Допомога на їжу – від 169 євро на дорослого та 140 євро на дитину на місяць, в залежності від розмірів родини.
 • Допомога на одяг – 60,71 євро на місяць.

Для того, щоб отримувати фінансову допомогу, потрібно звернутися до муніципалітету за місцем проживання. Варто зазначити, що існують випадки, коли надання фінансової допомоги може бути припинено. Це відбувається в таких випадках:

 1. Біженець з України влаштувався на роботу (але якщо цих коштів недостатньо на утримання родини, скасують лише частину допомоги).
 2. Біженець з України переїхав у інший муніципалітет.
 3. Біженець з України покинув територію Нідерландів і не повернувся упродовж 28 днів.

Як українцю знайти роботу в Нідерландах?

Ще одним складним питанням є пошук роботи в Нідерландах. Одразу варто зазначити, що в більшості, роботодавці вимагають знання голландської мови. Втім, на низькокваліфіковані посади можливо працевлаштуватися, знаючи лише англійську. Шукати роботу можна одним з таких способів:

 • https://www.refugeework.nl/ua/. Цей сайт розроблений спеціально для людей, які не знають голландської мови. Тож на ньому можна шукати вакансії українською. І, що головне, перелік вакансій не обмежується тільки промисловою роботою. Можна знайти роботу в галузі охорони здоров’я, маркетингу тощо.
 • Волонтерська робота. Цей варіант підійде тим, хто не має достатнього досвіду роботи. Здебільшого, ця робота неоплачувана, але передбачені компенсації за її виконання. Про їхню наявність потрібно уточнювати одразу.
 • Допомога від муніципалітету. Можна звернутися до муніципалітету за місцем проживання зі своїм резюме. Пошуком роботи займатимуться консультанти та волонтери. Але пошук роботи може зайняти багато часу.
 • Бюро з працевлаштування. Пошуком роботи займатимуться працівники установи. Вони шукатимуть вакансію на основі критеріїв, які ви їм подасте. Але в більшості випадків робота від бюро працевлаштування є тимчасовою. Варто враховувати цей момент.

Варто також звертати увагу на оголошення в кав’ярнях, магазинах або інших закладах. Іноді вони шукають робітників.