Як українцям продовжити тимчасовий захист у Швеції

Інструкція для українських біженців.

Як українцям продовжити тимчасовий захист у Швеції

У громадян України, які з початку повномасштабної війни виїхали до Швеції, незабаром завершиться термін дії посвідки на проживання. Однак не варто впадати у відчай - документ можна продовжити. Видання visitukraine.today розповідає, як це зробити.

Коли та як потрібно подати заяву на продовження посвідки на проживання?

Так, біженці з України можуть продовжити тимчасовий захист. Заяву необхідно подати в електронному сервіс із 1 лютого до 4 березня 2023 року. Для цього не потрібно додавати жодних документів чи копій паспортів.

Вам необхідно вказати номер для всіх осіб, які хочуть подати заяву (подати заяву можна для себе і двох інших дорослих членів сім'ї та до десяти дітей віком до 18 років, для яких ви є законним опікуном). Номер, який потрібно вказати в заяву, можна знайти на карті ВНП або у верхньому правому кутку рішення, виданого Міграційною службою.

Номер, який вам потрібен:

Після того, як ви подасте заяву, всі члени сім'ї, які планують продовжити посвідку на проживання, повинні особисто відвідати Міграційну службу, щоб сфотографуватися та скласти відбитки пальців для отримання нової посвідки. Запис приймання проводиться в електронному сервісі під час подання заяви.

Як користуватись електронним сервісом для подання заяви на посвідку на проживання у Швеції?

Так, для того, щоб скористатися електронним сервісом та подати заяву на продовження терміну дії посвідки, необхідно мати:

- адреса електронної пошти;

- номер мобільного телефону;

- номери справ усіх осіб, для яких ви подаєте заяву (про неї ми писали у розділі вище).

Якщо ж ви подавали подібну заяву минулого року, тоді можете використовувати ту саму адресу електронної пошти та пароль, що й тоді.

Увага! Важливо вчасно подати відповідну заяву - тобто не пізніше 4 березня 2023 року. У випадку, якщо ви цього не зробите, вам доведеться знову подавати клопотання про отримання захисту, житла та фінансової підтримки. Якщо ви подаєте заяву надто пізно, то не зможете працювати до отримання нового рішення.

Після подання заяви, на вашу електронну адресу прийде лист з підтвердженням, що заява подана вчасно. Там також буде вказано імена всіх людей, для яких ви його подали. Крім того, у листі буде міститися контрольний номер, за яким ви зможете перевірити, чи ви отримали рішення.

Вам також необхідно перевірити, чи ви отримали рішення за вашою заявою (англійською мовою).

На електронну пошту має надіслати лист із підтвердженням запису на фотографування та зняття відбитків пальців. На цю процедуру потрібно прибути у призначений час.

Також кожен із членів сім'ї, який подав заяву, отримає квитанцію про те, що її доставили до Міграційної служби. Квитанцію вам надішлю через кілька днів після подачі заявки на ВНП. Вона вам потрібна, щоб надати державній службі чи роботодавцю підтвердження того, що ви своєчасно подали заяву на продовження посвідки на проживання.

Коли я дізнаюся, що рішення щодо заяви на продовження посвідки на проживання ухвалено?

Як тільки рішення буде ухвалено, вам його відправлять на пошту, яку ви вказали. Якщо вам продовжать тимчасовий захист, знадобиться нова картка. Її мають надіслати поштою після того, як вам знімуть відбитки пальців та зроблять фото.

Чи буде вам доступна фінансова допомога та житло?

Якщо ви отримали посвідку на проживання або подали заяву на отримання, вам повинні надати допомогу з житлом і фінансову підтримку. Також ви маєте право на іншу підтримку з боку шведського товариства, наприклад, на шкільну освіту для дітей та певну медичну допомогу.

Щоб отримати зазначену допомогу, необхідно звернутися до Міграційної служби навіть, якщо раніше самостійно організовували проживання або забезпечували себе фінансово. Якщо ви їдете зі Швеції, але повернулися, важливо, щоб Міграційна служба знала, що ви повернулися до Швеції, щоб ви могли отримати допомогу, на яку ви маєте право.