Як зупинити або продовжити тимчасовий захист у Франції

Відповідний статус в країні надається лише на пів року і його необхідно своєчасно продовжити, аби продовжувати отримувати підтримку від держави.

Як зупинити або продовжити тимчасовий захист у Франції

Українцям, які приїхали до Франції рятуючись від війни, важливо оформити тимчасовий захист. Відповідний статус в країні надається лише на пів року і його необхідно своєчасно продовжити, аби продовжувати отримувати підтримку від держави. Видання visitukraine відповідає на найпоширеніші запитання щодо продовження або скасування статусу тимчасового захисту у Франції далі.

Коли звертатися за продовженням статусу тимчасового захисту у Франції?

Від трьох тижнів до трьох днів – саме в такий період до закінчення терміну дії статусу потрібно подати заявку на його продовження.

Зверніть увагу! Не варто продовжувати статус раніше цього терміну, адже префектура не розглядатиме ваше прохання. Якщо ви подасте заявку пізніше трьох днів до його закінчення, скоріше за все поновлення соціальних прав буде затримано.

Чи можна подати заявку на продовження статусу онлайн?

Так, ви можете подати заявку онлайн за цим посиланням. Важливо! Кожен член родини повинен заповнювати окрему форму. Після заповнення вам надійде запрошення до префектури. Під час візиту старий документ обміняють на новий та видадуть форму для звернення в OFII, за якою ви продовжите отримувати допомогу.

Знайти префектуру за вашим місцем проживання можна на інтерактивній карті.

Які документи потрібно мати для продовження тимчасового захисту у Франції?

Перед заповненням форми на сайті підготуйте:

• Паспорт;

• документ, що підтверджує ваш сімейний стан;

• договір оренди житла чи інший документ, що підтверджує його наявність;

• документ, що виправдовує розвиток вашої ситуації;

• попередній тимчасовий дозвіл на проживання.

Як українцям скасувати тимчасовий захист у Франції?

Якщо ви плануєте остаточно виїхати з Франції, потрібно зв’язатися з префектурою в українській реєстраційній касі. Ви повинні написати лист-відмову від тимчасового захисту у Франції.

Для цього слід подати наступні документи:

• Актуальний дозвіл на проживання в країні;

• платіжну картку ADA, яку видала служба OFII.

Закрити статус також можна після виїзду з країни. У такому випадку повідомте префектуру та OFII телефоном або електронним листом, заблокуйте вашу картку та надішліть її поштою в OFII.

Порада: закрийте вашу банківську картку, щоб уникнути сплати комісії, та обліковий запис мобільного телефону.