Які федеральні землі Німеччини приймають українських біженців в серпні 2023

Ситуація з прийомом українських переселенців в різних землях Німеччини швидко змінюється, іноді навіть кілька разів протягом дня.

Які федеральні землі Німеччини приймають українських біженців в серпні 2023

У зв’язку з активним продовженням військових дій на території України, багато українських біженців покидають Батьківщину та їдуть в країни Європи, у тому числі в Німеччину. Які федеральні землі Німеччини сьогодні приймають українців? Які умови пропонують для тимчасового поселення? Як змінити федеральну землю українцям? Про це пише ukrainianingermany.de.

Які федеральні землі в Німеччині приймають сьогодні українських біженців?

За даними інтернаціональної команди волонтерів UAhelp, станом на 20 серпня 2023 року, українських біженців приймають в таких землях та громадах Німеччини:

  • Baden-Württemberg (Баден-Вюртемберг) – південно-західна земля Німеччини (столиця – місто Штутгарт);
  • Rheinland-Pfalz (Рейнланд-Пфальц) – південно-західна земля (столиця – Майнц);
  • Sachsen (Саксен, або Саксонія) – східна земля (столиця – Дрезден);
  • Hessen (Гессен) – центральна земля (столиця – Вісбаден);
  • Thüringen (Тюрингія) – центральна земля (столиця – Ерфурт);
  • Bayern (Баварія) – південно-східна земля (столиця – Мюнхен).

При цьому слід враховувати, що перелік німецьких земель, які на даний момент готові приймати українців, можна розглядати лише як орієнтовний. Ситуація з прийомом українських переселенців в різних землях Німеччини швидко змінюється, іноді навіть кілька разів протягом дня. Більше того, реальна динаміка полягає в тому, що навіть якщо ви потрапили в землю, що офіційно припинила прийом мігрантів, у вас є можливість залишитися на її території. Однак це вимагає відповідних умов, а точніше щасливого співпадіння обставин. Фактично, можливість залишитися на території землі, яка не приймає біженців, можлива лише в разі, якщо у вас немає розподілу в іншу землю, і коли на момент вашого прибуття з цієї землі виїхали багато українців, що створило вільні місця. Проте, зрозуміло, що такий сценарій досить складно передбачити або врахувати.

Зверніть увагу на те, що кожна земля в Німеччині має власні норми щодо розподілу між регіонами та містами людей, які шукають притулок. Важливо враховувати, що сьогодні українські переселенці мають можливість осісти переважно в невеликих містечках та поселеннях Німеччини, оскільки великі міста, як правило, вже давно переповнені та не беруть на себе навантаження з прийому мігрантів.

Чи можна отримати розподіл в інші землі в Німеччині?

Інші землі приймають біженців тільки в рідкісних винятках. Отримати розподіл до регіону, який офіційно не приймає мігрантів, ви можете лише за умови, якщо у вас є вагома причина потрапити до певної землі, а саме:

  • робочий контракт;
  • довідка щодо навчання;
  • близькі родичі (чоловік/дружина, неповнолітні діти) або друзі чи знайомі, які готові прописати.

Для того щоб знати точно чи приймає федеральна земля, або місто, в яке ви плануєте їхати, то спочатку зверніться до міграційної служби (Ausländerbehörde). Але врахуйте, що Міграційні служби не завжди швидко відповідають на електронні листи та дзвінки. 

Якщо ви не маєте в Німеччині рідних чи друзів, які готові вас прийняти, першим місцем, куди ви маєте вирушити по приїзді в Німеччину, і першим місцем вашого розташування в країні після прибуття буде спеціальний табір для біженців. Уже звідти вас скерують у землю, яка ще відкрита для українців (як правило, вибір землі відбувається без участі мігрантів). Зазвичай доїхати до табору можна не тільки автівкою, але й громадським транспортом.

Актуальні адреси таборів першого прийому біженців у Німеччині

Станом на 20 серпня 2023 року, українських біженців приймають такі табори першого прийому в Німеччині:

  1. Berlin (Берлін) −Тегель, старий аеропорт, територія центру закрита, але потрапити туди можна на автобусі, який виїжджає від станції Юнгфернхайде (до неї можна доїхати від станції Гезундбруннен, куди прибуває потяг). Отримати детальнішу інформацію, як добратися до центру можна тут.
  2. Baden-Württemberg (Баден-Вюртемберг):
  • Sindelfingen Messehalle (Ціндерфінген), Mahdentalstraße 116 – основний пункт прийому біженців у регіоні;
  • Karlsruhe (Карлсрухе), Durlacher Allee 100 – зверніть увагу, у цьому пункті немає парковки, тож не приймають на своїх авто;
  • Freiburg (Фрейбург), Basler Landstraße 16;
  • Ellwangen (Ельванген), Georg-Elser-Straße 2 – розміщення в спортзалі;
  • Ulm (Ульм), Messe Ulm, Böfinger Straße 50.

Зверніть увагу, що табір Ellwangen (Ельванген), Georg-Elser-Straße 2 вже переповнений, тож усіх новоприбулих перенаправляють у Sindelfingen, а у вихідні дні тут може бути зачинено. А в Freiburg не приймають осіб, які потребують термінової медичної допомоги або особливого догляду.

  1. Bayern (Баварія):
  1. Hessen, Gießen Ankunftshalle (Гессен, Гізен Анкунфтшаллє) − (Rödgener Straße 59-61). Сюди рекомендують приїжджати в робочі дні до 20:00.
  2. Niedersachsen, Hannover (Нижня Саксонія, Ганновер), Messhalle, Halle 25, Messegelände – табір працює тільки до 30 вересня 2023 р., після чого його буде закрито.
  3. Nordrhein-Westfalen, Bochum (Північна Рейн-Вестфалія, Бохум), Gersteinring 50), працює цілодобово.
  4. Sachsen, Meerane (Саксонія, Міране), Seiferitzer Schulweg 10, Meerane Erstaaufnahmeeinrichtung. Зверніть увагу, що Дрезден наразі не приймає біженців, а Лейпциг може запропонувати лише тимчасові намети.
  5. Saarland, Lebach (Саар, Лебах), Schlesierallee 17.
  6. Schleswig-Holstein, Neumünster (Шлезвіг-Гольштейн, Ноймюнстер), Haart 148.
  7. Thüringen, Hermsdorf (Тюрінгія, Гермсдорф), Max-Hellermann-Straße 15.

Які умови для українців у таборах для біженців?

Виїжджаючи до Німеччини та погоджуючись на перебування в таборі для біженців, українцям треба бути готовим до певних умов:

  • табір являє собою велику територію, обнесену парканом, потрапити на яку можна тільки за наявності спеціальної перепустки;
  • будинки для переселенців зазвичай представлені довгими бараками або металевими фургонами;
  • приміщення розділене на кімнати з двоповерховими ліжками, де проживають від 4 до 8 осіб;
  • біженцям забезпечується триразове харчування, а також на території табору є лікарі, які надають першу допомогу і психологічну підтримку.