Які регіони Німеччини зараз приймають українців

Через брак житла кілька регіонів країни перестали приймати біженців.

Які регіони Німеччини зараз приймають українців

Німеччина продовжує залишатися головним напрямком для українців, які шукають тимчасового захисту. Однак через брак житла кілька регіонів країни перестали приймати біженців.

Станом на 28 вересня біженців приймають на 9 землях. Втім, переїжджаючи сюди, потрібно врахувати особливості та нюанси кожного табору.

Баден-Вюртемберг:

 • Карлсруе (Durlacher Allee 100, 76137 Karlsruhe) – не приймають тих, хто приїхав власним автомобілем, оскільки тут немає парковки, через 2 – 3 дні переселенців відправляють до інших таборів для подальшого оформлення.
 • Месштеттен (Geißbühlstraße 51, 72469 Meßstetten) – складно дістатися громадським транспортом, однак доїхати сюди можна машиною.
 • Фрайбург (Basler Landstraße 16, 79111 Freiburg) – табір не приймає людей, яким потрібна медична допомога або спеціальний догляд.

Баварія:

 • Цирндорф Ankerzentrum Zirndorf (Rothenburger Straße 29, 90513 Zirndorf) – пункт первинної реєстрації біженців, які не мають місця проживання.
 • Ергольдінг (Schinderstraßl 19, 84030 Ergolding) – за повідомленнями з місць, табір може не приймати біженців з України.

Гессен:

 • Гіссен (Rödgener Straße 59-61, 35394 Gießen Ankunftshalle) – бажано приїжджати до 20:00 в робочі дні. В інший час теж приймають, але доведеться зачекати. Якщо приїжджаєте пізно і без автівки, зверніться до спеціальних груп Bahnhofsmission, які чергують на залізничному вокзалі. Вони зможуть розмістити вас на одну ніч.

Берлін:

 • Tegel (колишній аеропорт) – територія центру закрита. Всередину можна потрапити на автобусі. Якщо їхати машиною – потрібно буде залишити авто на стоянці зовні та заїхати всередину автобусом.

Нижня Саксонія:

 • Брамше (Im Rehhagen 8 49565 Bramsche) – у перехідний період в співробітників табору Messe Hannover можна отримати квиток до табору в Bramsche безплатно.

Північний Рейн-Вестфалія:

 • Бохум (Gersteinring 50, 44791 Bochum Erstaaufnahmeeinrichtung) – тут здійснюється первинний прийом та реєстрація біженців. Табір функціонує 24/7.

Саксонія:

 • Меране (Seiferitzer Schulweg 10, 08393 Meerane Erstaaufnahmeeinrichtung) – тут українські біженці можуть не тільки оселитися, але й отримати одяг чи продукти;
 • Лейпциг (Am Alten Flughafen 8, 04356 Leipzig) – жити доведеться у тимчасових наметах.

Шлезвіг-Гольштейн:

 • Ноймюнстер (Haart 148, 24539 Neumünster) – актуалізувати умови перебування варто перед прибуттям.

Тюрингія:

 • Хермздорф (Max-Hellermann-Straße 15) – актуалізувати умови перебування варто перед прибуттям.

При цьому перелік земель, які приймають українських біженців, може змінюватися. Стежити за ситуацією можна за посиланням. Серед федеральних земель досягнуто консенсусу щодо квот на прийом біженців. У разі перевищення цих квот в окремих регіонах можуть запроваджуватися тимчасові обмеження. Особи, які прибувають до таборів, розташованих у землях, які не приймають біженців, перенаправляються у приймаючі землі.

Чи можна змінити землю

Українським біженцям заборонено переїжджати із зареєстрованого місця проживання в Німеччині без дозволу. Обмеження може бути на рівні міста, округу або землі – це зазвичай вказано в посвідці на проживання.

Дозвіл на переїзд можна отримати в певних випадках, а саме:

 1. Якщо людина, її чоловік / дружина, неповнолітня, неодружена дитина знайде роботу із достатньою зарплатнею. Наразі ця сума дорівнює близько 900 євро.
 2. Якщо людина, її чоловік / дружина, неповнолітня, неодружена дитина вступили або навчаються у ВНЗ або іншому закладі професійної освіти.
 3. Якщо людина возз'єднується зі своїм чоловіком / дружиною, неповнолітньою чи неодруженою дитиною.

Аби отримати дозвіл, треба подати відповідну заяву у міграційну службу та додати максимальну кількість доказів, що переїзд необхідний. Також варто враховувати, що відповідь може надійти за кілька тижнів. Щоб прискорити процес, можна подати заяву в службу тієї землі, куди ви плануєте переїхати.

Переїзд в іншу землю без дозволу міграційної служби може привести до скасування грошових виплат, анулювання медичної страховки та повернення в місця масового розселення біженців.