Японія припиняє дію програми для українських біженців

Буде задіяна нова система.

Японія припиняє дію програми для українських біженців

У Японії закінчується урядова програма підтримки проїзду для українських біженців за допомогою комерційних рейсів. Термін підтримки спливає у листопаді, програмою скористалися понад 270 осіб.

Про це повідомляє портал новин NHK.

Програма стартувала у квітні минулого року. Уряд Японії один раз на тиждень забезпечував місця на комерційних рейсах із Польщі для евакуйованих із України.

Зазначається, що припинення програми відбулося через перегляд японським урядом міграційного законодавства, оскільки буде задіяна нова система. Згідно з нововведеннями, люди, які виїхали з районів конфлікту, але не відповідають критеріям Японії щодо статусу біженця, отримають гарантії, подібні до тих, які отримують біженці.

"Система покликана допомогти людям оселитися в Японії. Люди, визнані такими, що мають право на участь у цій програмі, отримають той же статус резидента, що й ті, хто визнаний біженцями", - йдеться в повідомленні.

Крім того, їм буде дозволено отримувати уроки японської мови та підтримку при працевлаштуванні. Також одним із факторів припинення оплати перельоту є зниження попиту. Кількість людей, які користуються програмою, останнім часом зменшилась приблизно до однієї особи на рейс.

Таким чином, зазначає NHK, тепер агентство імміграційної служби зосередиться на допомозі евакуйованим з України для поселення в Японії за новою системою.