З України від призову втекли, нелегально перейшовши кордон, майже 20 тисяч людей

Уникнути армії намагаються лише 1-5% тих, хто підлягає призову, і на боєздатність української армії це не надто впливає.

З України від призову втекли, нелегально перейшовши кордон, майже 20 тисяч людей

Бі-бі-сі з'ясувала, що за час війни з України від призову втекли, нелегально перейшовши кордон, майже 20 тисяч людей. Ще 21 тисячу людей спіймали українські прикордонники.

Журналісти Бі-бі-сі надіслали запити владі Румунії, Молдови, Угорщини, Словаччини та Польщі та дізналися, що з лютого 2022 року до 31 серпня 2023 року кордони з цими країнами нелегально перетнули 19740 чоловіків з України.

За офіційними українськими даними, на українській стороні за цей час при спробі нелегально перейти кордон було спіймано 21113 людей. Більшість із них — 14313 осіб — намагалися просто перейти кордон або переплисти прикордонні річки, решта 6800 мали намір виїхати за фальшивими документами.

Автори статті у зв'язку з цим нагадують про корупцію у військкоматах, яка змусила президента Зеленського цього року звільнити разом усіх обласних військкомів.

Представник президента України в парламенті Федір Вениславський на запит про ухилистів сказав Бі-бі-сі, що уникнути армії намагаються лише 1-5% тих, хто підлягає призову, і на боєздатність української армії це не надто впливає.