- Категорія
- Політика
- Дата публікації
З усіх мігрантів жителі Литви найкраще ставляться до українців
76% респондентів схвалюють прийом біженців із України
Більшість, або 77% жителів Литви, останнім часом стикалися з мігрантами з третіх країн, абсолютна більшість зазначила, що це були біженці з України, їх оцінюють найкраще. Такими є дані опитування, яке Sprinter провів на замовлення Вільнюського офісу Міжнародної організації міграції, пише madeinvilnius.lt.
"У Литві у нас понад 50 000 українців, тому природно, що з ними стикаємося найчастіше. Треба зауважити, що їх жителі оцінюють найкраще – на 8 балів із 10. Це означає, що українці краще влилися в литовське суспільство, тому литовці їх краще оцінюють", – сказав представник IOM Lietuva Ейтвідас Бінгяліс.
Половина (49%) респондентів вважає, що після війни у Литві можуть залишитися ті українці, які вивчили мову та знайшли роботу. 36% не проти, щоб українці залишилися, якщо вони цього хочуть, а 10% вважають, що біженці мають залишити Литву.
На другому місці за прихильною оцінкою – мігранти з країн Центральної Азії (5,2%). На третьому – громадяни Білорусі (5,15%). Далі йдуть мігранти з Близького Сходу (4,43%) та мігранти, які потрапили до Литви через Білорусь у 2021 році (4,13%).
Дослідження показало, що 1/4 респондентів стикалася з мігрантами, половина бачила їх, але особисто не мала справи. Абсолютна більшість (89%) вказала, що вони спілкувалися з біженцями з України. Третина стикалася з білорусами, чверть – із мігрантами з Центральної Азії, 18% із мігрантами з Близького Сходу, 12% із мігрантами, які потрапили до Литви через Білорусь.
Дослідження показало, що 76% респондентів схвалюють прийом біженців із України, а 17% не схвалюють. За словами Бінгяліса, найчастіше інтеграцію українців схвалюють люди з великими доходами та жителі великих міст, а люди з невеликим статком та з малих населених пунктів вважають, що біженці мають виїхати з Литви, коли це буде безпечно для них.
"Але треба сказати, що результати дослідження дуже хороші, литовці сприятливо оцінюють українців, які живуть у Литві. Більшість дотримується думки, що українці повинні більше інтегруватися, але згодних з тим, що українці в ході інтеграції потребують допомоги", – сказав Бінгяліс.
Він зазначив, що українців бачать як роботящих людей, це литовцям подобається. Жителі Литви вважають, що для інтеграції українці потребують курсів литовської (57%) та допомоги при оформленні документів (47%). Далі йдуть такі засоби інтеграції як організація дитячого навчання та позашкільної діяльності (29%), допомога у пошуку житла та безкоштовне житло (26%), послуги ринку праці, навчання професія (25%), безкоштовні консультації (22%) та визнання кваліфікації ( 20%).
Більше половини респондентів (57%) схвалюють виплату одноразової допомоги українцям. Чимала частина схвалює допомогу людям із недугами (47%), соціальну допомогу учням (44%) та виплати на дітей (42%).
Опитування було проведено наприкінці серпня та на початку вересня. У ньому взяли участь 1015 мешканців Литви.