Завдяки українцям населення Німеччини виросло до рекордного рівня

Населення Німеччини на кінець 2022 року зросло на 1,1 млн осіб і становило загалом 84,3 млн осіб.

Завдяки українцям населення Німеччини виросло до рекордного рівня

Завдяки притоку українських біженців міграція у Німеччині досягла свого історичного максимуму, а населення країни – рекордного показника із середини минулого століття, пише 19 січня Financial Times.

За 2022 рік до Німеччини прибуло на 1,4 млн осіб більше, ніж виїхало з неї, що більш ніж у чотири рази перевищує показники попереднього року, та й взагалі всі показники з початку ведення спостережень у 1950 році, як випливає з повідомлення Управління національної статистики ФРН Destatis. Більшість нових мігрантів склали біженці з України.

У результаті населення Німеччини на кінець 2022 року зросло на 1,1 млн осіб і становило загалом 84,3 млн осіб, тоді як 1950 року воно налічувало 68,7 млн осіб.

Міграція допомогла найбільшій економіці єврозони запобігти депопуляції та боротися зі скороченням частки населення працездатного віку, що створює навантаження на економіку та державні фінанси та перешкоджає зростанню, як це спостерігається в інших країнах, таких як Італія та країни Східної Європи.

Управління також зазначило, що без мігрантів населення Німеччини скорочувалося б з 1972 року, оскільки в країні відтоді щороку вмирало більше людей, аніж народжувалося.

У 2022 році кількість народжених скоротилася приблизно на 7% і склала близько 745 тисяч осіб. Число померлих, навпаки, зросло на 4% і склало близько 1,06 млн осіб.