Завдяки українцям у Чехії виправили демографію

Здебільшого з України приїжджали жінки працездатного віку із дітьми.

Завдяки українцям у Чехії виправили демографію

Міграційна хвиля з України, в яку потрапили переважно діти та жінки працездатного віку, дещо сповільнила старіння населення Чехії.

Середній вік чеського населення, який неухильно зростав з початку 1980-х років, торік завдяки міграції знизився до 42,6 року. З цієї ж причини збільшилася і частка дітей у населенні, причому найбільше з часів закінчення Другої світової війни. Це випливає із демографічних даних, опублікованих Чеським статистичним управлінням (ČSÚ).

Населення Чехії збільшилося приблизно на 310 800 осіб і в 2022 році становило 10,83 млн. осіб. Це сталося здебільшого за рахунок прибуття біженців із України.

Структура тих, хто прибув з-за кордону, за статтю та віком істотно відрізнялася від попередніх років і вплинула на загальний склад населення Чехії, стверджують статистики. Здебільшого з України приїжджали жінки працездатного віку з дітьми, тому минулого року вперше з середини 1980-х років частка старшої частини населення у Чехії зменшилась порівняно з попереднім роком.

Число дітей віком до 15 років минулого року збільшилося на 57 400 осіб, що на 3,4% більше, ніж попереднього року. Це найвищий показник із моменту закінчення Другої світової війни.

Частка працездатного населення віком від 15 до 64 років минулого року становила 63,4%. Порівняно з попереднім роком, вона зросла на 0,1%, що сталося вперше з 2006 року. Чисельність населення працездатного віку наприкінці минулого року становила 6,87 млн осіб, збільшившись порівняно з попереднім роком майже на 215 000 осіб. Як і у випадку з дітьми, причиною значного приросту стала хвиля імміграції з України.

Демографічні зміни відбилися і в так званому віковому індексі, який порівнює кількість людей похилого віку з числом дітей. Цей показник постійно зростає з середини 1980-х років, коли на 100 дітей припадало вдвічі менше людей віком 65 років і більше. У 2006 році індекс досяг порогового значення в 100 людей похилого віку на 100 дітей і потім збільшувався до 2021 року, коли він досяг 128 людей похилого віку на 100 дітей. Минулого року через збільшення кількості дітей, викликане хвилею імміграції з України, він дещо знизився порівняно з попереднім роком, тож на 100 дітей припадало 126 людей похилого віку.