Зеленський попередив про непередбачувану реакцію біженців на припинення допомоги Україні

Українці дуже вдячні за допомогу, але припинення підтримки може створити у них відчуття загнаних у глухий кут.

Зеленський попередив про непередбачувану реакцію біженців на припинення допомоги Україні

Президент України Володимир Зеленський під час конференції YES, що відбулася у Києві 8-9 вересня, заявив, що неможливо передбачити реакцію українських біженців у Європі у разі, якщо партнери України перестануть допомагати їй у протистоянні з Росією.

Як пише The Economist, Зеленський заявив, що згортання допомоги Україні не лише продовжить війну, а може створити ризики для Заходу на його власній території.

Зокрема президент сказав, що неможливо передбачити, як відреагують мільйони українських біженців у європейських країнах на те, що їхню країну покинуть.

За словами Зеленського, українці загалом «поводилися добре» і «дуже вдячні» тим, хто їх прихистив, і не забудуть тієї щедрості, але, за його словами, це не було б «хорошою історією» для Європи, якби вона «загнала цих людей у кут».

При цьому Зеленський зауважив, що війна на виснаженні призведе до ще більших людських втрат в Україні, в тому числі і через еміграцію.

Зазначимо, що під час форуму «Ялтинська європейська стратегія», президент Володимир Зеленський заявив, що тезу про війну на виснаження намагається «продати» Заходу президент РФ Владімір Путін, при цьому він категорично відкинув ідею компромісу з Росією, оскільки вона призведе лише до замороження конфлікту.