Зеленський розраховує повернути українських біженців додому

Одним із ключових завдань Української держави є збереження українських біженців як частини внутрішньоукраїнського суспільства.

Зеленський розраховує повернути українських біженців додому

Президент України Володимир Зеленський, звертаючись у середу з посланням до Верховної Ради "Про основи внутрішньої та зовнішньої політики", заявив, що одним із ключових завдань Української держави є збереження українських біженців як частини внутрішньоукраїнського суспільства.

"Ми маємо відновити територіальну цілісність, маємо відновити і суспільну цілісність. Мільйони наших людей, які стали переселенцями і знайшли прихисток за кордоном, не мають стати біженцями", - заявив Зеленський.

При цьому він подякував усім державам і народам Європейського Союзу, які надали допомогу українцям, зазначивши, що необхідно забезпечити їх повернення.

"Ми повинні зберегти їх як частину українського суспільства. Маємо забезпечити їхнє повернення", - сказав президент.

За його словами, цей процес передбачає такі компоненти роботи, як: гарантування безпеки та економічне зростання, відновлення та подальша інтеграція України з Європейським Союзом та іншими провідними суб'єктами вільного світу, захист прав людини та вирівнювання соціальних і особистих свобод в Україні й передових країнах перебування українських переселенців, створення сучасної ветеранської політики та системи реабілітації тих, кого війна поставила у найскладніше становище.

"Щоб у нашому суспільстві було саме це відчуття – що ніхто у нас не є зайвим. Це завдання... Що про всіх українців ми піклуємось, що кожному і кожній можемо допомогти. Країна, яка підтримує усіх своїх, є країною, в яку хочеться повернутись. Ми маємо зробити так, що коли у світі бачитимуть синьо-жовтий український прапор, то знатимуть, що це і про свободу, і про людей, у яких є міцний дім і яким завжди допоможуть – що б не сталося з ними. Бо ми всі – українці. І цього достатньо", - заявив Зеленський.