Жителі Чехії купили «в подарунок Путіну» танк та передадуть його Україні

Завдяки допомозі 11 288 жертвувальників у рамках акції «Подарунок Путіну» було зібрано 33 мільйони крон на покупку модернізованого танка Т-72 «Авенджер» для України.

Жителі Чехії купили «в подарунок Путіну» танк та передадуть його Україні

Завдяки допомозі 11 288 жертвувальників у рамках акції «Подарунок Путіну» було зібрано 33 мільйони крон на покупку модернізованого танка Т-72 «Авенджер» для України. Акція ще триває – люди тепер можуть здавати гроші на боєприпаси не лише для танка, а й для гармат, гранатометів, гаубиць та мінометів, пише novinky.cz.

Кампанію з купівлі танка супроводжувало місцеве Міністерство оборони, а міністр оборони Яна Чорнохова подякувала всім жертвователям листом після збору необхідних коштів.

У листі вона також зазначила, що президент Росії Володимир Путін незабаром відзначить свій день народження і заслуговує на такий "подарунок".

Т-72 "Авенджер" - машина, модернізована до рівня танків третього покоління. Екіпаж із трьох осіб захищений динамічним захистом, машина має систему нічного бачення та сучасні засоби зв'язку. В українській армії вже є танки Т-72, тому кампанію було спрямовано на придбання саме цієї моделі.

Танк був названий Tomáš на честь першого президента Чехословаччини Томаша Гарріга Масаріка.