Жителі Чехії розділилися навпіл у питанні підтримки України

Ситуацією в Україні сьогодні цікавляться 59% респондентів.

Жителі Чехії розділилися навпіл у питанні підтримки України

Частки тих чехів, хто згоден із діями свого уряду щодо надання допомоги Україні та тих, хто не згоден, практично однакові. Такими є результати опитування, проведеного Центром вивчення громадської думки ЧР (CVVM) серед 861 респондента.

Дослідження проводилося у лютому-березні 2023 року серед громадян віком понад 15 років.

З опублікованого центром звіту випливає, що ситуацією в Україні сьогодні цікавляться 59% респондентів. Півроку тому цей показник становив 57%, а у березні 2022 року – 78%.

На запитання «Чи згодні ви з діями уряду, який підтримує Україну у війні з Росією?» ствердно відповіли 44% респондентів, тоді як 51% заявив про свою незгоду.

Півроку тому співвідношення було таким – 42% приголосних / 52% незгодних, а у березні 2022-го таким – 58% приголосних / 35% незгодних.

Учасників опитування також попросили оцінити міру підтримки, яку уряд Чехії надає Україні. Лише 1% респондентів відповів, що вона замала, 45% назвали ступінь підтримки середнім, а 51% – занадто великим.

У березні 2022 року відповіді на те саме питання розділилися таким чином: занадто мала – 3%, середня – 49%, занадто велика – 42%.

Ще одне питання, поставлене учасникам опитування, звучало так: «Які кроки, на вашу думку, має зробити міжнародна спільнота в умовах війни в Україні?».

Відповіді на запропоновані варіанти відповіді розподілилися так:

а) чинити дипломатичний тиск на Росію: так – 78%, ні – 17%

б) надати Україні фінансову допомогу: так – 56%, ні – 40%

в) повністю ізолювати Росію політично та економічно: так – 54%, ні – 37%

г) надати Україні військову техніку: так – 50%, ні – 47%

д) направити війська в Україну для участі у бойових діях: так – 12%, ні – 84%.

Центр вивчення громадської думки Чехії (CVVM) є дослідницьким відділенням Інституту соціології Академії наук ЧР. У сучасному вигляді існує з 2001 року.