Жителі Фінляндії краще ставляться до трудових мігрантів, ніж до біженців

Четверо із п'яти фінів вважають, що потрібно сприяти імміграції іноземних фахівців до Фінляндії.

Жителі Фінляндії краще ставляться до трудових мігрантів, ніж до біженців

Фіни стали позитивніше ставитися до імміграції.

За даними Аналітичного центру ділового життя EVA, понад половина фінів вважають, що для покращення демографічної ситуації необхідно збільшити обсяги імміграції.

В опитуванні 55% тих, хто відповів, були повністю або в деякій мірі згодні з твердженням, що старіння та зменшення чисельності населення Фінляндії вимагають вжиття заходів щодо полегшення імміграції.

Вперше за 25-річну історію проведення опитування такої думки дотримується більшість фінів. Наприклад, у 2016 році на підтримку імміграції висловлювалася лише третина.

81% фінів також вважають, що потрібно сприяти переїзду освічених та кваліфікованих іноземців до Фінляндії. Навіть серед безробітних респондентів такої думки дотримується понад половина.

Водночас, трохи менше третини респондентів не вважають дефіцит населення обґрунтованою причиною для збільшення обсягів міграції.

Ставлення до прийому біженців, як і раніше, залишається настороженим. Так 52% тих, хто відповів, вважають, що біженці становлять занадто велику частину іммігрантів.